امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۲:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 166129
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۴۱
تعداد بازدید: 333
به گزارش پیروان موعود، حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی ضمن اعلام خبر شناسایی و دستگیری عامل هتاکی به ائمه اطهار(علیهم السلام) و روحانیت در ...

به گزارش پیروان موعود، حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی ضمن اعلام خبر شناسایی و دستگیری عامل هتاکی به ائمه اطهار(علیهم السلام) و روحانیت در شبکه‌های اجتماعی، اظهار داشت: فردی که در شبکه‌های اجتماعی اقدام به هتک حرمت ائمه اطهار(علیهم السلام) و روحانیت کرده بود شناسایی و دستگیر شد و هم‌اکنون در بازداشت به سر می‌برد.

وی ادامه داد: این فرد که در شبکه‌های اجتماعی اقدام به انتشار و بازنشر مطالب موهن کرده بود با نظارت جدی دادستانی قزوین شناسایی و دستگیر شد.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین خاطرنشان کرد: سیستم قضایی در استان قزوین با گسترش شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی، نظارت خود را نیز در این عرصه گسترده کرده و به صورت جدی و دقیق بر رفتارهای این فضا نظارت می‌کند.

مقام عالی قضایی در استان قزوین تبیین کرد: بی‌تردید وقوع جرم در فضای مجازی نیز همانند فضای واقعی مورد برخورد قانونی قرار گرفته و قانون در این زمینه مجازات لازم را در نظر گرفته است.

صادقی نیارکی تصریح کرد: لازم است تا افراد ضمن هوشیاری و همچنین آگاهی نسبت به بازنشر مطالب در فضای مجازی با دقت و همچنین هوشیاری کامل اقدام کنند، چراکه بازنشر مطالب مجرمانه نیز از چشم قانون پنهان نخواهد ماند.

گفتنی است، فرد بازداشت شده که در اتاق صنعت قزوین عضویت داشته است چندی قبل نسبت به انتشار و بازنشر مطلبی در خصوص توهین به ائمه اطهار(علیهم السلام) و روحانیت اقدام کرده بود که با برخورد سریع، قاطع و به موقع دادستان قزوین مواجه شد.

یادآور می‌شود، این فرد که دارای سمت‌های مدیریتی در صنعت استان قزوین و همچنین مشاور مدیریت دستگاه‌های اجرایی نیز بوده است هم‌اکنون در بازداشت به سر می‌برد و مراحل قانونی در خصوص وی در حال انجام است.

گفتنی است، دادستان قزوین در خصوص شبکه‌های اجتماعی و همچنین جرایم این فضا نیز پیش از این هشدارهای لازم را داده و در نشست‌های خبری و گفت‌وگو با خبرنگاران قوانین مربوط به برخورد مجرمان این عرصه را گوشزد کرده بود و اقدامات وی از سوی مردم این استان پیش از این مورد تقدیر قرار گرفته است.

آخرین اخبار
پربازدید ها