امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۶:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 166136
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۲:۱۵
تعداد بازدید: 315
به گزارش پیروان مــوعــود؛ در حالی که گروه های مسلح تروریست و کشورهای حامی آن ها، سعی می کنند دولت سوریه را از نقشۀ ب آمریکا بترسانند، "ریک ...

به گزارش پیروان مــوعــود؛ در حالی که گروه های مسلح تروریست و کشورهای حامی آن ها، سعی می کنند دولت سوریه را از نقشۀ ب آمریکا بترسانند، "ریک فرانکونا"، سرهنگِ بازنشستۀ آمریکا، موضوع نقشۀ ب آمریکا را دست کشیدن از براندازی بشار اسد، رئیس جمهور سوریه، دانست.
 
فرانکونا خاطر نشان کرد: «اهداف آمریکا در سوریه، همواره، بر پایۀ سرکوب داعش و جبهه النصره به عنوان شاخۀ القاعده در سوریه و همچنین براندازی بشار اسد از طریق راه حل سیاسی بوده است».
 
وی افزود: «به این ترتیب، به نظر من نقشۀ جایگزینِ آمریکا، دست کشیدن از براندازی بشار اسد و تمرکز بر سرکوب داعش و جبهه النصره خواهد بود».

اصطلاحِ نقشۀ ب، پس از آن بر سر زبان ها افتاد که آمریکا و روسیه، در توافق برای حل بحران سوریه به توافق نرسیدند و آمریکا تصمیم گرفت، طرحی جایگزین برای ایفای نقش در سوریه در نظر بگیرد.
 
ناظران سیاسی با انتقاد از عملیات نظامی آمریکا در خاورمیانه می‌گویند این حملات هوایی تنها به نفع تولید‌کنندگان سلاح در ایالات متحده بوده است.
 
حملات‌هواییِ ائتلاف آمریکا در سوریه بارها تلفات غیرنظامی به جا گذاشته است که از جملۀ آن‎ها می‌توان به قتل دست‌کم 70 غیرنظامیِ عمدتاً زن و کودک در نزدیکی شهر منبج در شمال سوریه در ماه ژوئیه (تیر/مرداد) سال جاری اشاره کرد. منبع: ایرنا

آخرین اخبار
پربازدید ها