امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۴:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 166180
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۹:۳۸
تعداد بازدید: 355
انبیاء و اوصیاء الهی یکی پس از دیگری می امدند و با تلاش بسیار عده کمی را به دین خداوند دعوت می کردند و در نهایت پس از تحمل رنجهای بسیار به دست سپاه کفر و شیطان به شهادت می رسیدند.

در این میان امت اسحاق نبی (ع)، پس از یعقوب و یوسف (ع) بیشترین استعداد را برای نافرمانی و سرکشی در مقابل دستورات خداوند از خود نشان دادند تا آنجا که خداوند بارها بر آنان  غضب کرده و عذابهای گوناگون نازل کرد ولی با رفع بلا دوباره طغیان و نافرمانی را به رهبری ابلیس از سر می گرفتند. بنی اسرائیل سرنوشت سازترین پیامبران خود، موسی (ع)، داوود و سلیمان نبی (ع) را تا جایی که می توانستند نافرمانی کردند و با سحر و جادویی که در زمان یوسف (ع) از مصریان یاد گرفته بودند، با اجنه و شیاطین ارتباط برقرار کرده و به آزار و اذیت بیشتری روی آوردند و  درصدد قتل پیامبران الهی برآمدند.

 

اتمام حجت خداوند با قوم بنی اسرائیل کم کم به شکل کاملی به خود می گرفت و همه اسباب و وسایل آن کنار هم چیده می شد تا زمان آن حادثه فرا برسد. شهادت زکریا نبی (ع) به دست بنی اسرائیل، این قوم سرکش و تادیب ناپذیر یکی از سیاهترین جنایتهای بشر در حق اولیاء الهی بود که با دخالت مستقیم شیطان رقم خورد و این پیامبر خدا را در میان درختی که به امر خداوند به او از شر آسیبهای این قوم ظالم پناه داده بود، با تبر و ارّه به طرز وحشیانه ای به شهادت رساندند. در اینجا ابلیس که به تعقیب زکریا (ع) پرداخته و مشاهده کرده که او وارد درخت شده بود، به جمعیتی که در پی او در بیابان سرگردان شده بودند، محل اختفای او را نشان داد.

حضرت یحیی (ع) پسری که خداوند در 90 سالگی به زکریا (ع) هدیه کرد، از طرف خداوند مامور به تبلیغ دین و شریعت موسی (ع) و پیرو راه پدر شده بود تا مردم را به سوی نور و روشنی دعوت کند و از تاریکی برهاند اما باز هم دسیسه های شیطانی به دنبال براندازی جریان حق بر آمده و شرایط به شهادت رسیدن او را فراهم کردند.

به دنبال فتوای منع ازدواج با محارم در مقابل هوسرانی پادشاه وقت با دختر برادرش، شیطان از کینه و نفرتی که این زن نسبت به یحیی (ع) به دل گرفته بود استفاده کرد و در شبی که مجلس لهو ولعبی بر پا بود از طریق عشوه گری و طنازی آن زن پادشاه را به کشتن پیامبر خدا ترغیب کرد و در مقابل تن دادن به هوسهای او سر یحیی (ع) را طلب کرد. آن مرد فاسد هم که شهوت عقلش را ربوده بود برای جلب رضایت این زن دستور داد سر پیغمبر خدا را بریده و در تشت طلا نزد آن زن فرستاد اما در نهایت اعجاب خداوند بر همه کفر ابلیس خط بطلان کشید و سر بریده در مقابل چشمهای دیگران لب به سخن باز کرده و حکم الهی را تکرار کرد.

یحیی (ع) در طول عمر مبارکش چند سال مردم را به شریعت موسی (ع) دعوت کرد و بعد از اینکه عیسی (ع) به پیامبری رسید، در تبلیغ و ترویج دین او کوشید و تنها پیامبری است که سرگذشت و نحوه شهادتش بسیار شبیه امام حسین (ع) است زیرا برای امر به معروف و نهی از منکر مورد قهر و غضب مردم کور دل واقع شد و مظلومانه در راه نشر معارف الهی به شهادت رسید. سر حضرت یحیی (ع) نزد زن فاحشه ای برده شد همانطور که سر حسین بن علی (ع) را مقابل زنازاده ای قرار دادند و هر دو سر مبارک در مقابل چشمان کفر به سخن در آمده و آیات الهی را خواندند.

بدین ترتیب اسباب و شرایط شکل گیری واقعه عاشورا با نشانه های انکار ناپذیر توسط جنود شیطان به مرور زمان فرهم می شد و تاریخ گواه بر این ادعاست...

-----------------------------------------

اللهم عجل لولیک الفرج

آخرین اخبار
پربازدید ها