امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۱:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 166215
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۳:۴۳
تعداد بازدید: 280
 به گزارش پیروان مــوعــود،  روسیه بعد از فرانسه پیش‌نویس قطعنامه‌ای را به شورای امنیت ارائه کرده است که در برگیرنده ...

 به گزارش پیروان مــوعــود،  روسیه بعد از فرانسه پیش‌نویس قطعنامه‌ای را به شورای امنیت ارائه کرده است که در برگیرنده الحاقیه‌ای شامل بر توافقنامه امضا شده بین آمریکا و روسیه در سپتامبر گذشته است.
 
به موجب پیش‌نویس قطعنامه روسیه، مسکو از شورای امنیت می‌خواهد تا به موجب توافقنامه آمریکا و روسیه در راستای امدادرسانی به مناطق محاصره شده به این دو کشور راهنمایی بدهد و از طرفین درگیری بخواهد فورا درگیری‌ها را متوقف کند.
 
در این پیش‌نویس قطعنامه همچنین بر جداسازی گروه‌های مخالف میانه رو از جبهه فتح الشام به عنوان یک اولویت اصلی تاکید شده است.
 
همچنین این پیش‌نویس قطعنامه از طرح اخیر استفان دی میستورا، فرستاده سازمان ملل به سوریه که خواستار خروج جبهه النصره از محله‌های شرقی حلب شده بود، استقبال کرده و از سازمان ملل می‌خواهد طرحی فراگیر و کامل برای اجرای این مساله در نظر بگیرد.
 
فرانسه پیش از این نیز قطعنامه‌ای را در خصوص اوضاع حلب ارائه کرده بود که در آن خواستار توقف درگیری‌ها در این شهر، منطقه پرواز ممنوع بر فراز حلب و نیز امدادرسانی به ساکنان محاصره، شده بود.
 
پیش‌نویس قطعنامه فرانسوی تهدید کرده بود که در صورتی که خواسته‌های مطرح شده در این پیش‌نویس مورد احترام قرار نگیرد طرح‌های دیگری را اتخاذ خواهد کرد اما در عین حال از فصل هفت منشور سازمان ملل که اعمال زور و تحریم را مجاز می‌داند، صحبت نکرده بود.
 
خبرنگار الجزیره تصریح کرد: در سایه اینکه ممکن است هر یک از طرفین از حق وتوی خود استفاده کنند پیش‌بینی نمی‌شود هیچ یک از این دو طرح به تصویب برسد.
 
خبرنگار الجزیره افزود: شورای امنیت به منظور بررسی پیش‌نویس فرانسه و سپس روسیه ظهر امروز به وقت نیویورک تشکیل جلسه می‌دهد.
 
متیو ریکرافت، سفیر انگلیس در سازمان ملل نیز درباره پیش‌نویس قطعنامه روسیه گفت: این اقدام تلاشی برای بازداشتن نگاه‌ها از بمباران حلب است.
 
این درحالی است که ویتالی چورکین، سفیر روسیه در سازمان ملل تصریح کرد: پیش‌نویس قطعنامه فرانسه درباره توقف درگیری‌ها در شهر حلب قابل اجرا نیست.
 
وی ادامه داد: من اطمینان دارم که هدف طرح فرانسه تحقق پیشرفت در سوریه، خارج کردن این کشور از بحران یا کمک به دی میستورا نیست بلکه به چالش کشیدن روسیه برای استفاده از حق وتو است.
 
این در حالی است که شورای امنیت روز جمعه نیز به درخواست روسیه جلسه‌ای را بررسی طرح دی میستورا برای خروج جبهه فتح الشام از حلب برگزار کرد.

 

منبع: ایسنا

آخرین اخبار
پربازدید ها