امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۰۹:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 166220
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۳:۴۳
تعداد بازدید: 233
به گزارش پیروان مــوعــود؛ در حالی که حملات ائتلاف به رهبری عربستان سعودی به یمنی‌ها همچنان ادامه دارد، «یونیسف»(صندوق حمایت از ...

به گزارش پیروان مــوعــود؛ در حالی که حملات ائتلاف به رهبری عربستان سعودی به یمنی‌ها همچنان ادامه دارد، «یونیسف»(صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل) درباره وضعیت ناگوار کودکان این کشور هشدار داده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه،  یونیسف روز جمعه(دیروز) با انتشار بیانیه‌ای هشدار داده است که کشور جنگ زده یمن با یک مشکل دیگر مواجه شده است: شیوع وبا

نماینده یونیسف در یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد: «شیوع وبا به رنج و محنت میلیونها کودک یمنی افزوده است. اگر فورا شیوع وبا مهار نشود،  کودکان به طور خاص در خطر قرار دارند چرا که وضعیت بهداشتی یمن با توجه به تداوم درگیری و جنگ، در حال فروپاشی است».

«جولین هارنیس» همچنین خبر داده که نیروهای پزشکی چندین مورد از ابتلای به وبا در صنعا پایتخت یمن و همچنین شهر تعز را گزارش داده‌اند.

به گفته یونیسف، وبا در یمن از طریق آب‌های آلوده منتقل می‌شود و با توجه به ابتلای افراد به اسهال می‌تواند در 15 درصد از افرا مبتلا، مرگبار باشد.

یونیسف همچنین هشدار داده که نزدیک به سه میلیون یمنی، به ارسال مواد غذایی، نیاز فوری دارند. این در حالی است که 1.5 کودک یمنی از سوءتغذیه رنج می‌برند و  370 هزار کودک با سوءتغذیه بسیار شدید دست و پنجه نرم می‌کنند.

منبع: فارس

برچسب ها: یونیسف,یمن,وبا
آخرین اخبار
پربازدید ها