امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۵:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 166225
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۳:۴۴
تعداد بازدید: 278
به گزارش پیروان مــوعــود، محمد عبدالسلام، سخنگوی انصارالله یمن در سخنانی گفت: اسماعیل ولد الشیخ احمد، فرستاده سازمان ملل به یمن در دیدار روز پنجشنبه ...

به گزارش پیروان مــوعــود، محمد عبدالسلام، سخنگوی انصارالله یمن در سخنانی گفت: اسماعیل ولد الشیخ احمد، فرستاده سازمان ملل به یمن در دیدار روز پنجشنبه با هیئت صنعا در مسقط، موضوع آتش‌بس ۷۲ ساعته را مطرح کرد. هیئت صنعا در این دیدار تأکید کرد که آتش‌بس در این کشور باید فراگیر باشد و به توقف تمامی عملیات‌ها و ازسرگیری پروازها در فرودگاه صنعا بینجامد.

عبدالسلام گفت: هیئت صنعا در این دیدار تأکید کرد که آتش‌بس و لغو محاصره خواسته مردم یمن است.

وی خواهان حل فوری وضعیت اقتصادی و مشکلات مربوط به بانک مرکزی یمن شد و تأکید کرد که سازمان ملل باید درباره دلیل مخالفتش با انتقال این بانک و تغییر رئیس آن به افکار عمومی و نه فقط در جلسات ویژه توضیح بدهد.

عبدالسلام درباره مذاکرات گفت: الشیخ احمد طرح فراگیری را درباره حل و فصل بحران ارائه نکرد. وی تأکید دارد که در شرایط کنونی بر مسئله امنیت متمرکز شویم اما ما تأکید کردیم که به رغم اهمیت مسائل امنیتی اقدامات سیاسی نیز اهمیت زیادی دارد و باید به دنبال یک راهکار فراگیر برای حل بحران باشیم. سازمان ملل باید به دنبال یک راهکار فراگیر و کامل به عنوان زمینه‌ای برای ورود به مذاکرات مستقیم جهت رسیدن به توافق نهایی باشد.

فراخوان شورای عالی سیاسی برای تظاهرات مردمی گسترده

در همین راستا، شورای عالی سیاسی یمن از مردم این کشور خواست در راهپیمایی گسترده مردمی برای کمک به بانک مرکزی و مخالفت با اقدامات غیرقانونی اتخاذ شده در این باره شرکت کنند.

شورای عالی سیاسی یمن سکوت جامعه جهانی در قبال اقدامات خصمانه علیه بانک مرکزی و مسئول دانستن این بانک در وخامت اوضاع اقتصادی  محکوم کرد.

برقراری آتش‌بس موقت در یمن طی چند روز

از سوی دیگر اسماعیل ولد الشیخ احمد در مصاحبه با خبرگزاری آناتولی از وجود طرح بین المللی جامعی برای حل بحران یمن خبر داد و گفت: این طرح پیشنهادی که احتمالا ظرف دو هفته آینده ارائه شود، نیاز به مذاکره و بررسی دارد.

وی گفت که طی روزهای آتی آتش‌بس انسانی در یمن به مدت سه روز اعلام خواهد شد.

همچنین هیئت صنعا طرح مکتوبی را به فرستاده سازمان ملل درباره اقدامات امنیتی در استان‌ها به ویژه در صنعا تقدیم کردند.

الشیخ احمد قبل از ترک مسقط و رفتن به ریاض گفت که هیئت صنعا با لزوم اجرای آتش‌بس و به جریان انداختن کمیته آتش‌بس موافقند.

وی قرار است با مسئولان دولت مستعفی یمن  نیز درباره طرح آتش‌بس صحبت کند.

منبع: ایسنا

آخرین اخبار
پربازدید ها