امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 17
۱۰:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 166238
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۱۶
تعداد بازدید: 258
به گزارش پیروان موعود، وبسایت خبری السومریه گزارش داد که تروریست های داعش در جنوب غربی استان کرکوک به ساکنان این منطقه اجازه می دهند تا در قبال ...

به گزارش پیروان موعود، وبسایت خبری السومریه گزارش داد که تروریست های داعش در جنوب غربی استان کرکوک به ساکنان این منطقه اجازه می دهند تا در قبال پرداخت ۲۰۰ دلار برای هر نفر، از منطقه تحت کنترل آنها خارج شوند.

داعش که برای پرداخت حقوق اعضای خود به مشکل خورده است، قصد دارد با این ترفند منابع مالی جدیدی را جذب کند.

طی سال های گذشته، فروش نفت و منابع بانکی در شهرهایی که داعش تصرف می کرد، مهم ترین منبع درآمد انها بوده اند، اما چند وقتی است که این گروه تروریستی با کاهش شدید منابع و بحران مالی رو به رو شده است.

گفته می شود که اعضای داعش در جنوب غرب کرکوک پنج ماه است که حقوقی دریافت نکرده اند.

البته داعشی ها که روز به روز با فشار بیشتری رو به رو می شوند، پیش از این هم اقدام به باج گیری از ساکنان فلوجه کرده بودند. برخی ساکنان فلوجه که در اواسط ماه ژوئن موفق شدند این شهر را ترک کنند، گفته بودند ۱۵۰ هزار دینار عراق (۱۳۰ دلار) پرداخت کرده بودند تا اجازه خروج پیدا کنند.

این گروه زمانی ثروتمندترین گروه تروریستی در جهان بود و برخی پیش بینی ها در سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ حاکی از آن بود که درآمدش به ۲ میلیارد دلار در سال رسیده است، اما با از دست دادن مناطق نفت خیز و هدف قرار گرفتن تاسیسات نفتی تحت کنترلش، مجبور به کسب درآمد از راه های دیگر شده است.

هافینگتون پست در گزارشی از وضع مالیات ۱۰ درصدی بر درآمدهای مردم و انواع اقصام مالیات های دیگر در سرزمین های تحت کنترل داعش خبر داده بود.

تروریست های داعش که ۸۰ درصد فروش نفت خود را از دست داده اند، علاوه بر وضع مالیات و باج گیری از راه های غیرانسانی و غیراخلاقی همچون فروش اعضای بدن انسان و قاچاق آثار باستانی و مواد مخدر هم برای تامین نیازهای مالی خود استفاده می کند.

آخرین اخبار
پربازدید ها