امروز : پنجشنبه ۸ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 28
۰۱:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 166268
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۱۴
تعداد بازدید: 176
به گزارش پیروان مــوعــود، تهاجم وحشیانه جنگنده های ائتلاف سعودی به محل برگزاری مراسم عزاداری در صنعا – پایتخت یمن- انتقاد «بان کی ...

به گزارش پیروان مــوعــود، تهاجم وحشیانه جنگنده های ائتلاف سعودی به محل برگزاری مراسم عزاداری در صنعا – پایتخت یمن- انتقاد «بان کی مون» دبیرکل سازمان ملل متحد را به دنبال داشت.

وی در بیانیه ای که به همین منظور صادر شد، هرگونه حمله تعمدی به غیرنظامیان را غیر قابل پذیرش توصیف کرد و خواهان انجام تحقیقات عاجل و بی طرفانه پیرامون این مسئله شد.

بان کی مون در عین حال از ضرورت پاسخگویی مسببین این حادثه در پیشگاه عدالت سخن گفت.

ابراز تاسف دبیرکل سازمان ملل از حمله دیروز شنبه جنگنده های سعودی به مواضع غیرنظامیان در صنعا در حالی ایراد می شود که وی پیشتر به بهانه امکان قطع کمک های مالی ریاض به برنامه های بشر دوستانه سازمان ملل، با بستن چشم خود به روی جنایات آل سعود، نام این کشور را از لیست رژیم های کودک کش حذف کرد.

گفتنی است در حمله جنگنده های ائتلاف ضد یمن به مراسم عزاداری و ترحیم پدر «جلال الرویشان» وزیر کشور یمن در جنوب صنعا، ۱۵۵ نفر کشته و ۵۲۷ نفر زخمی شدند.

این در حالی است که «ند پرایس» سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا نیز برای آنکه دولت متبوع خود را در جنایات یمن بی تقصیر جلوه دهد، از حمله جنگنده های سعودی به محل برگزاری مراسم عزاداری در صنعا انتقاد کرد و از لزوم بازبینی در میزان حمایت واشنگتن از ائتلاف ضد یمن خبر داد.
 

منبع: مهر

آخرین اخبار
پربازدید ها