امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۰:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 166269
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۱۴
تعداد بازدید: 220
به گزارش پیروان مــوعــود؛ یکی از رهبران حزب اتحاد دموکراتیک کرد سوریه اظهار داشت: رسیدن به آزادی که خواسته‌ای برحق و عادلانه برای کُردهاست با ...

به گزارش پیروان مــوعــود؛ یکی از رهبران حزب اتحاد دموکراتیک کرد سوریه اظهار داشت: رسیدن به آزادی که خواسته‌ای برحق و عادلانه برای کُردهاست با جدایی و استقلال از سوریه ارتباطی ندارد و چه بسا جدایی به محدودیت‌های بیشتری منجر شود .

وی افزود: پیروزی‌های کُردها در مبارزه با تروریسم، آزادسازی مناطق بی شماری در سوریه و حفاظت از همه منطقه روژ آوا در شمال سوریه نشان داده که آنها همزمان کُرد و سوری هستند.

دیبو گفت: وظیفه کنونی و تاریخی ما نشان می‌دهد که ما برای اتحاد و حفظ تمامیت ارضی سوریه تلاش می‌کنیم و در کنار آنهایی که به دنبال تجزیه سوریه هستند، نستیم.

رهبر حزب اتحاد دموکراتیک کرد سوریه تاکید کرد: با وجود اینکه توافق سایکس پیکو هیچ کشوری را برای کُردها در نظر نگرفت اما کُردها در تاسیس کشورهای نقشه سایکس پیکو سهیم و کارساز بودند و در سوریه از دوره یوسف العظمه قبل از استقلال و همچنین پس از استقلال سوریه نقش فعالی داشتند.

دیبو درباره نقش نظامی کُردهای سوریه گفت: نقش نظامی کُردها، مبارزه با گروه‌های مسلح تکفیری-تروریستی همچون داعش و همقطاران آن است و تاسیس نیروهای سوریه دموکراتیک اقدامی در مسیر عاری شدن سوریه از تروریسم و استبداد است به گونه‌ای که ضمن مبارزه با داعش با اشغالگری ترکیه در بخش‌هایی از خاک سوریه مقابله می‌کند چرا که فرقی بین داعش و نظام ترکیه نیست.

وی با بیان اینکه در سایه مواضع ضد و نقیض جامعه بین المللی در قبال پرونده سوریه اوضاع سوریه پیچیده‌تر خواهد شد، گفت: مساله خلاصی از چنگ داعش تنها ایده مورد توافق همه سوری‌هاست که از بدیهیات تلقی می‌شود و کُردها هم در این راه مشارکت فعالی دارند.

منبع: فارس

آخرین اخبار
پربازدید ها