امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۱:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 166328
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۵۳
تعداد بازدید: 368
زمانی که بر خلاف تمام تلاشهای مذبوحانه ابلیس برای جلوگیری از تولد آخرین فرستاده خداوند، حضرت محمد مصطفی (ص)، ناکام ماند شیطان همه جنودش را فراخوانی کرد تا بلکه بتواند بعد از تولد و تا قبل از رسیدن به مقام پیامبری، ایشان را از سر راه بردارد.

حضرت محمد(ص) می فرمایند: "من فرزند دو ذبیح هستم" (من لا یحضره الفقیه،ج 4،ص368) که مقصود از دو آن ذبیح اسماعیل بن ابراهیم خلیل و عبدالله بن عبدالمطلب می باشد.{امام رضا(ع)،بحارالانوار،ج12،ص122/ج15،ص128}

جنود شیطان پس از وعده آمدن آخرین پیامبر الهی از نسل اسماعیل نبی (ع) توسط حضرت عیسی (ع) دائم در حال دسیسه و پیدا کردن راهی برای جلوگیری از این امر بودند. امام حسن عسگری (ع) در این رابطه فرمودند: " شاخه پر عناد یهود، خودشان پیش خودشان به دروغ، اوصافی را برای رسول آخرالزمان می نوشتند و به عوامشان وانمود می کردند که رسول آخرالزمان این چنین اوصافی دارد که دقیقا برخلاف اوصافی بود که در تورات آمده است و می گفتند این رسول خاتم و منتظر و موعود پس از 500 سال دیگر مبعوث خواهد شد!یهود حسود و معاند، با این کارشان می خواستند ریاست را بر عوامشان حفظ کنند و باز می خواستند با ریاست بر توده عوام یهود، از پرداخت هزینه و انفاقات مورد دستور رسول خدا (ص) سرپیچی کنند". (تاریخ فراموش شده اسلام، ص59)

از طرفی یهود به دروغ و فریب اذهان متوسل شده بود و از طرفی دیگر با اطلاعاتی که حضرت موسی (ع) در مورد چهره و وضع ظاهر پیامبر آخرالزمان در اختیار آنان گذاشته بود، از قیافه او، پدر و مادر و نسل او آگاه بوده و با تسلطی که به علم چهره شناسی داشتند(حضرت موسی (ع) به آنان آموزش داده بود) جد بزرگوار پیامبر اکرم (ص)، هاشم را شناسایی کرده و در صدد ترور بر آمدند اما باز هم مکر خداوند از آنان پیشی گرفت و قبل از ترور پدر، نطفه عبدالمطلب بسته شده بود.حضرت هاشم درباره مراقبت از فرزندش توصیه هایی خطاب به همسرش نوشت و سپس با توطئه یهود در غربت از دنیا رفت. بعد از آن یهود در ترور عبدالمطلب هم ناکام ماند و عبدالله به دنیا آمد و این آخرین تقلای جنود شیطانی برای از میان برداشتن پدر بزرگوار پیامبر (ص) بود اما باز هم قبل از آن که نقشه ترور عبدالله عملی شود همسرش آمنه، پیامبر (ص) را باردار بود و چند ماه بعد از فوت پدر فرزندش به دنیا آمد.

به این ترتیب دست شیطان و جنودش بسته شده و درهای آسمان دیگر به رویشان باز نبود تا هر خبری را از آینده بتوانند در اختیار آدمیان قرار داده و باعث فساد بیشتری بر روی زمین شوند. ابلیس از آدم تا خاتم تلاش کرد که قبل از آمدن آخرین رسول مسیر رسالت و هدایت بشر بسته شود اما اکنون خودش را در پایان راه می دید پس بر شدت دشمنی اش افزود تا نسل امامت را از شاخه اسماعیل (ع) قطع کند.

با تولد حضرت ختمی مرتبت (ص) فریاد شیطان به آسمان بلند شد زیرا می دانست که محمد (ص) نه تنها مانند جدش ابرهیم خلیل (ع) بت شکن تاریخ است بلکه آخرین فرزند از نسل او، قائم منتقمی است که مرگ ابلیس به دست ایشان رقم خواهد خورد ان شاء الله ...

--------------------------

اللهم عجل لولیک الفرج

آخرین اخبار
پربازدید ها