امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۰:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 166394
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۰۱:۴۷
تعداد بازدید: 283
به گزارش پیروان موعود، تایید شدن این حکم از سوی فرمانده ارتش، به معنای قطعی و لازم الاجرا بودن آن در آینده نزدیک است.روابط عمومی ارتش پاکستان با ...

به گزارش پیروان موعود، تایید شدن این حکم از سوی فرمانده ارتش، به معنای قطعی و لازم الاجرا بودن آن در آینده نزدیک است.

روابط عمومی ارتش پاکستان با صدور بیانیه ای، اعلام کرد تروریست هایی که حکم اعدام آنان تایید و صادر شده است، در جنایاتی از قبیل حمله به تیم های واکسیناسیون فلج اطفال، حمله به کارکنارن سازمان های مردم نهاد، حمله به نیروهای پلیس و یا ارتش و انجام قتل های هدفمند دست داشته اند.

با توجه به قطعی و نهایی بودن حکم این 10 نفر، این افراد به زودی در زندان های مختلف پاکستان به دار آویخته خواهند شد.
بعد از حمله تروریستی طالبان به مدرسه پیشاور که روز 25 آذر ماه سال 1393 رخ داد، دولت پاکستان ممنوعیت حکم اعدام را در این کشور لغو کرد و از آن زمان تاکنون که کمتر از دوسال می گذرد، تعداد زیادی از مجرمان خطرناک از جمله دهها نفر از افرادی که در حملات تروریستی مختلف در سال های گذشته در این کشور دست داشته اند، به دار آویخته شده اند.
حمله تروریستی به مدرسه پیشاور، شوک شدید به پاکستان و جامعه جهانی وارد کرد و بازتاب های فراوان و واکنش های گسترده ای را به دنبال داشت.

بعد از این فاجعه بود که دولت و ارتش پاکستان با تشکیل چندین نشست مشترک و جداگانه، تصمیم های جدید و سخت گیرانه ای برای مبارزه با تروریسم در این کشور اتخاذ کردند که تشکیل دادگاه های نظامی ویژه محاکمه موثر و سریع تروریست ها، لغو قانون ممنوعیت اعدام در این کشور و تصویب طرحی ملی با عنوان طرح ملی مبارزه با تروریسم، بخشی از تصمیم ها و اقدامات دولت و ارتش بعد از فاجعه مدرسه پیشاور محسوب می شود.

آخرین اخبار
پربازدید ها