امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۳:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 166429
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۵:۱۰
تعداد بازدید: 567
امام حسن (ع) پس از پدر بزرگوارش جانشین ولایت و امامت شد اما معاویه که خود نمود بارزی از شیطان ملعون بود با توسل به دروغ و ریا خلافتی را که به کمک عمروعاص یهودی از امام علی (ع) غصب کرده بود، در صدد برآمد که امام حسن (ع) را هم از سر راه تمایلات و خواسته های شیطانی اش بردارد.

امام حسن (ع) که زمانه و شرایط را برای جنگ با معاویه مساعد نمی دید به ناچار تن به صلح با او داد اما شروطی که در این صلح نامه آورده شد به گونه ای بود که دست معاویه را برای انجام نقشه های پلیدش می بست. امام حسن (ع) می دانست معاویه به دنبال حکومت و خلافت دائم بر مسلمانان و در نهایت نابودی دین اسلام است. با یک نگاه گذرا به عقبه معاویه و دشمنی آشکار خاندانش، ابوسفیان با پیامبر اکرم (ص) به راحتی می توان دریافت که معاویه یک اجیر شده از سوی ابلیس بود تا از طریق او به اهدافش دست پیدا کرده و حسادت و کینه اش را نسبت به خاندان عصمت و طهارت (ع) به عرصه ظهور برساند.

با وجود اینکه در صلح امام حسن (ع) به صراحت قید شده بود که معاویه حق ندارد پس از خود جانشینی انتخاب کند اما تاریخ ثابت کرد که این مرد ریاکار و فاسد به هیچ کدام از وعده هایش وفا نکرد و پس از خود پسرش یزید را به جانشینی و خلافت مسلمین برگزید پسری که در فساد و فسق و فجور از پدرش هم پیشی گرفته و تحت تربیت خاندان مسیحی مادرش بزرگ شده بود.

پس از شهادت مظلومانه امام حسن (ع) توسط همسرش با سم،این جماعت کینه توز و فاسق که مدتها بود تحت سرپرستی و ولایت شیطان بودند حتی به پیکر مطهر ایشان هم رحم نکردند و تابوت حسن بن علی (ع) را هم تیر باران کردند تا به تاریخ و جهانیان ثابت کنند که آن حسادت اولیه ابلیس به مقام اهل بیت (ع) هرگز فراموش نشد و جنود شیطان به هر وسیله ای درصدد نشان دادن آن دشمنی با خاندان نور و ولایت هستند.

دومین امام شیعیان هم شهادت رسید و مدت خلافتش بر جامعه اسلامی شش به طول انجامید و در نهایت با کارشکنی ها و دسیسه های معاویه فرزند شیطان با او صلح کرد و به همراه خاندانش به مدینه رفت و امام حسین (ع) در تمام این مدت کنار برادر بزرگوارش ماند و از او نه تنها به عنوان برادر که به عنوان امام زمانش تبعیت کرد.

بدین ترتیب ابلیس و سپاهیانش اسباب و شرایط وقوع حادثه عاشورا را فراهم آورده و در این میان کسانی که با امام زمانشان همراه بودند از گرداب بلاها و فتنه های شیطانی در امان ماندند. 

--------------------------------

اللهم عجل لولیک الفرج

آخرین اخبار
پربازدید ها