امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۰:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 166432
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۵:۱۲
تعداد بازدید: 255
به گزارش پیروان موعود، سازمان دیده بان حقوق بشر حملات اخیر به جنبش اسلامی نیجریه را محکوم کرد و از دولت این کشور خواست تا مسئولیت خشونت علیه این گروه ...

به گزارش پیروان موعود، سازمان دیده بان حقوق بشر حملات اخیر به جنبش اسلامی نیجریه را محکوم کرد و از دولت این کشور خواست تا مسئولیت خشونت علیه این گروه را بپذیرد.

دیده بان حقوق بشر در بیانیه ای،ممنوعیت اخیر فعالیت جنبش اسلامی نیجریه را از سری اقدامات سرکوبگرانه از سوی دولت ایالتی کادونا و نیروهای امنیتی نیجریه برای هدف قرار دادن این گروه توصیف کرد.

در این بیانیه آمده است:حملات کنونی علیه شیعیان در پنج ایالت شمالی نیجریه از سری سرکوب هایی است که در آن نیروهای دولتی نقش اصلی را ایقا می کنند.

این بیانیه همچنین می افزاید:اقدام برای ممنوعیت فعالیت گروه شیعیان نیجریه موسوم به جنبش اسلامی نیجریه از سوی دولت ایالتی کادونا موجی از تبعیض و خشونت را علیه شیعیان در همه جای این کشور به وجود آورده است.

دیده بان حقوق بشر خاظر نشان کرد که مقامات باید اقدامات فوری برای احقاق حقوق شیعیان در زمینه های مذهبی و امنیتی انجام دهند.

این سازمان همچنین تصریح کرد که باید مشخص شود چه افراد و گروه هایی مسئول خشونت علیه شیعیان نیجریه هستند که بدترین آنها در دسامبر 2015 میلادی در زاریا منجر به کشته شدن 347 نفر از شیعیان شد.

گفتنی است، دست کم هشت نفر از اعضای جنبش اسلامی نیجریه نیز روز چهارشنبه در جریان حملات نیروهای امنیتی به ایالت های شمالی این کشور کشته شدند.

آخرین اخبار
پربازدید ها