امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۵:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 166433
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۵:۱۳
تعداد بازدید: 345
به گزارش پیروان موعود، امان الله قرایی مقدم در پاسخ به این پرسش که تاثیر سریال هایی که از شبکه های ماهواره ای همچون جم پخش می شود بر روابط خانوادگی ...

به گزارش پیروان موعود، امان الله قرایی مقدم در پاسخ به این پرسش که تاثیر سریال هایی که از شبکه های ماهواره ای همچون جم پخش می شود بر روابط خانوادگی چیست، گفت: به طور کلی تلویزیون تاثیرگذارترین وسیله ارتباط جمعی است چرا که هم قوه سمعی و هم بصری را تحت الشعاع قرار می دهد.

وی افزود: پخش سریال ها از شبکه های بیگانه موجب شده تا فردگرایی و ایزوله کردن افراد گسترش یابد و افراد به جای اینکه به یکدیگر پناه بیاورند به خانه پناه آوردند و به جای اینکه در جامعه باشند یا دور هم فعالیت کنند به درون خود کشیده شده اند.

این جامعه شناس تصریح کرد: باید رسانه ملی با برنامه سازی و جذب مخاطب بتواند افراد را از مشاهده سریال های خارجی ترکیه ای، کره ای و آمریکای جنوبی دور کنند چرا که این سریال ها در طرز تفکر و شیوه زندگی تاثیرگذار است.

وی با اشاره به روابط موزاییکی در خانواده ها گفت: روابط در خانواده ها همانند موزاییک های آشپزخانه شده است. پدر، مادر، خواهر و برادر مانند موزاییک برخورد می کنند و هر کسی مشغول انجام کار خود است.

این جامعه شناس با تاکید بر اینکه برنامه هایی که از ماهواره پخش می شود برنامه ریزی شده است، گفت: تایلور نظریه شناس در اوایل قرن بیست و یکم به تکامل فرهنگی اشاره کرد که فرهنگ ها روی یک خط مورب قرار دارند و در نوک آن فرهنگ و تمدن آنگلوساکسون است که فرهنگ انگلیسی و آمریکایی را ترویج می دهد.

قرایی مقدم تصریح کرد: کشورهای بیگانه در تلاش اند تا خرده فرهنگ های خود را به سمت ما روانه کنند تا سبک زندگی ما نیز دگرگون شود.

وی با اشاره به دهکده جهانی نیز بیان کرد: یعنی همه خرده فرهنگ ها از آداب و رسوم، سبک زندگی، ازدواج، خواسته ها، امیال به یک سمت هدایت شده حرکت کنند که در دهکده جهانی آرمان شهر فرهنگ و تمدن آنگلوساکسون است.

 قرایی مقدم بیان کرد: زیبایی در هر کشوری یک معنی متفاوت دارد اما فرهنگ آنگلوساکسون زیبایی را آنطور که خود می خواهد در جوامع مختلف ترویج دهد.

قرایی مقدم با تاکید بر اینکه یکی از عوامل طلاق در زوج ها را می توان پخش سریال ها از ماهواره دانست، گفت: چرا باید برای طلاق جشن بگیریم، طلاق نتیجه سریال ها و رفتن افراد به آنتالیا است، سریال های ترکیه ای و آمریکای جنوبی توقعات، امیال و آرزوها را به خصوص در زنان افزایش می دهد.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه سریال های ماهواره ای تجردگرایی را نیز افزایش داده است، گفت: همپاش های سیاه امروزه افزایش یافته است که عرفی، قانونی و شرعی نیست.

 قرایی مقدم بیان کرد: پخش سریال های ترکیه ای از شبکه های ماهواره ای همچون جم و فارسی وان موجب شده است تا سبک زندگی خصوصا ازدواج نیز تغییر کند و افراد به دلیل افزایش توقعات به سمت طلاق پیش روند.

آخرین اخبار
پربازدید ها