امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۰۹:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 166436
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۵:۱۳
تعداد بازدید: 230
به گزارش پیروان موعود، ترکیه که 18 پایگاه نظامی در عراق دارد، هفته گذشته نیز اقدام به ایجاد یک پایگاه نظامی در منطقه العمادیه در استان دهوک کرد.وی ...

به گزارش پیروان موعود، ترکیه که 18 پایگاه نظامی در عراق دارد، هفته گذشته نیز اقدام به ایجاد یک پایگاه نظامی در منطقه العمادیه در استان دهوک کرد.

وی گفت: منطقه کردستان اختیار اجازه ورود به نیروهای خارجی را ندارد و این مساله از اختیارات دولت مرکزی عراق است.
کیانی اظهار داشت، منطقه کردستان مدعی است که توافقنامه 50 ساله ای با ترکیه به امضا رسانده که دولت عراق و نمایندگان پارلمان باید درباره این مساله تحقیق کنند و از مقامات منطقه کردستان و طرف ترکی بخواهند که این توافق متوقف شود، زیرا بر اساس قانون اساسی عراق هیچ اقلیمی حق امضای توافقنامه با هیچ کشوری را ندارد و توافق های بین المللی از اختیارات دولت مرکزی است و پارلمان عراق نیز باید آن را تصویب کند.

وی افزود: نقض حاکمیت، اثر منفی بر عراق دارد و دولت العبادی باید با این مساله با جدیت برخورد کند و تنها به درخواست خروج نیروهای ترکیه از عراق بسنده نکند بلکه باید از ترکیه بخواهد همه نیروهایش را از تمام خاک عراق از جمله منطقه کردستان خارج کند.

در همین حال دبیر کل عصائب اهل الحق از گروه های مقاومت اسلامی در عراق امروز اعلام کرد که حضور نظامیان ترکیه در شمال عراق فقط منحصر به پادگان 'زیلکان' در بعشیقه در شمال موصل نیست، بلکه شش پایگاه دیگر نظامی ترکیه در شمال عراق وجود دارد.

آخرین اخبار
پربازدید ها