امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۳:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 166445
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۲:۵۸
تعداد بازدید: 205
به گزارش پیروان موعود، سازمان اطلاعات لبنان در عملیاتی ویژه «عماد یاسین» معروف به «امیر داعش» را دستگیر کرد.یاسین در ...

به گزارش پیروان موعود، سازمان اطلاعات لبنان در عملیاتی ویژه «عماد یاسین» معروف به «امیر داعش» را دستگیر کرد.

یاسین در اردوگاه فلسطینی عین الحلوه در شهر صیدا در جنوب لبنان دستگیر شده‌ است. حدود ۴۰۰ هزار آواره فلسطینی در اردوگاه عین الحلوه ساکن هستند و گروه‌های فلسطینی متعددی هم در این اردوگاه مستقر هستند، چنین مکانی پناهگاه امنی را برای چنین افرادی تشکیل می‌دهد،‌ چرا که هماهنگی با دستگاه‌های امنیتی لبنان از طریق یک کمیته اختصاصی صورت می‌گیرد و مانع عملیات در داخل اردوگاه می‌شود.

بر اساس این گزارش، عماد یاسین قصد داشته است چند عملیات تروریستی در جنوب لبنان انجام دهد.

«منیر المقدح» فرمانده نیروهای امنیتی مشترک فلسطینی در لبنان گفته ‌است عماد یاسین در عملیاتی برق‌آسا دستگیر شده است.

سازمان اطلاعات ارتش لبنان به تلاش‌های گسترده‌ای در زمینه پیگیری و زیر نظر قرار دادن این تروریست خطرناک از مدت‌ها پیش دست زده بود تا اینکه توانست از طریق ایجاد دامی برای وی در داخل اردوگاه وی را دستگیر کند که نحوه دستگیری‌اش به این شکل بود: سازمان اطلاعات ارتش لبنان، فردی را به‌عنوان مأمور مخفی خود در پوشش سبزی‌فروش دوره‌گرد مقابل مکان حضور تروریست داعشی و در مسیر مسجدی قرار داد که وی به‌بهانه نماز به آنجا می‌رفت، پس از عملیات پیگیری دقیق تحرکات یاسین و هنگامی که این اطمینان حاصل شد که یاسین تقریباً همین شیوه را هر روز در پیش می‌گیرد،‌ یک یگان از نیروهای واکنش سریع و ضربتی ارتش لبنان به داخل اردوگاه وارد شد و در ساعت صفر (ساعت شروع عملیات)، نیروهای ویژه، یاسین را در حالی که در مسیر رفتن به مسجد بود، بی‌سروصدا غافلگیر و در این عملیات امنیتی سریع دستگیر کردند.

این تروریست خطرناک در بازجویی‌ به برنامه‌ریزی و آماده‌سازی برای انجام عملیات ترور مقامات بلندپایه لبنان و شخصیت‌های مطرح این کشور به ویژه نبیه بری رئیس پارلمان، شیخ ماهر حمود از علمای برجسته اهل سنت و دبیرکل اتحادیه علمای مقاومت، سعد الحریری نخست وزیر اسبق و اسامه سعد دبیرکل تشکل موسوم به التنظیم الشعبی الناصری اعتراف کرده است.

اردوگاه عین‌الحلوه در هفته‌های اخیر در وضعیت امنیتی بوده است و گفته می‌شود افرادی در آن تحت تعقیب هستند و شماری از ساکنان آن نیز خود را تسلیم نیروهای امنیتی لبنان کرده‌اند.

گروه تروریستی داعش اواخر سال گذشته در ویدئویی، لبنانی‌ها به ویژه اعضای جنبش مقاومت حزب‌الله و همچنین مسیحیان لبنان را تهدید کرد.

داعش مدعی شده بود که نفوذ این گروه تروریستی در لبنان در حال افزایش است.

حزب‌الله هم‌اکنون در حال جنگ با تروریست‌های داعش در برخی مناطق مرزی سوریه است و در این زمینه به موفقیت‌های چشمگیری نیز نائل شده است.

اقدمات تروریستی داعش در سوریه، به همسایه آن لبنان نیز سرایت و برخی مناطق مرزی این کشور را ناامن کرده است.


دانلود فیلم

آخرین اخبار
پربازدید ها