امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۶:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 166454
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۵:۱۹
تعداد بازدید: 305
به گزارش «پیروان موعود»، دولت پاکستان بر اساس طرح اقدام ملی برای مبارزه با تروریسم، تابعیت افراد وابسته به گروه‌های غیرقانونی را لغو ...

به گزارش «پیروان موعود»، دولت پاکستان بر اساس طرح اقدام ملی برای مبارزه با تروریسم، تابعیت افراد وابسته به گروه‌های غیرقانونی را لغو کرده است.

این در حالی است که به بهانه این گروه‌های غیرقانونی و تروریستی، تابعیت برخی از مقامات احزاب شیعی در این کشور نیز لغو شده است.

بر اساس این گزارش، دولت پاکستان هدف از این لغو تابعیت را تحت فشار قراردادن مقامات گروه‌های تروریستی اعلام کرده است اما در این میان مقامات شیعی در این کشور نیز با لغو تابعیت مواجه شده‌اند.

رسانه‌های پاکستانی از جمله «جیو نیوز» نیز اعلام کرد که «محمد لدهیانوی» رهبر گروه تروریستی «سپاه صحابه» که به «اهل سنت و الجماعت» تغییر نام داده است و همچنین «مولوی عبدالعزیز» امام جماعت افراطی «لال مسجد» در اسلام آباد نیز لغو تابعیت شده‌اند.

این در حالی است که نام برخی از مقامات و شخصیت‌های احزاب شیعی در پاکستان نیز در فهرست افراد لغو تابعیت دیده می‌شود.

«علامه امین شهیدی» معاون دبیرکل حزب وحدت مسلمین پاکستان، «مقصود دمکی» یکی از مسوولان ارشد این حزب شیعی، مولانا «شیخ محسن نجفی» از رهبران شیعیان پاکستان نیز لغو تابعیت شده‌اند.

به نوشته تسنیم، در طرح اقدام ملی مبارزه با تروریسم در پاکستان نام اعضا یا اشخاص مرتبط با گروه‌های غیرقانونی و یا تروریستی در فهرست قانون مبارزه با تروریسم به ثبت رسیده است.

بر اساس این طرح، افرادی که در پاکستان لغو تابعیت شده‌اند با مشکلات فراوانی روبرو خواهند شد. آنها به بسیاری از موارد از جمله حساب‌های بانکی و حضور در انتخابات و دیگر موضوعات دسترسی نخواهند داشت.

«محمود خان اچکزی» عضو پارلمان و رهبر حزب «عوامی ملی پختونخوا» دو ماه قبل در سخنرانی خود در پارلمان پاکستان با اشاره به انفجارهای کویته گفته بود که سرویس‌های اطلاعاتی این کشور به جای جاسوسی از سیاستمداران پاکستانی به جمع آوری اطلاعا ت از تروریست‌ها بپردازند تا از وقوع چنین حوادثی جلوگیری شود.

آخرین اخبار
پربازدید ها