امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۱۳:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 166516
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۰:۵۶
تعداد بازدید: 297
به گزارش پیروان موعود، صفوف داعش در پی عملیات نظامی ارتش عراق در موصل فروپاشید و شهر موصل شاهد انتفاضه اهالی آن بر علیه داعش می باشد..به نوشته الوطن، ...

به گزارش پیروان موعود، صفوف داعش در پی عملیات نظامی ارتش عراق در موصل فروپاشید و شهر موصل شاهد انتفاضه اهالی آن بر علیه داعش می باشد..

به نوشته الوطن، خطوط دفاعی داعش در موصل فروپاشید و خاکریزها باز شدند و نیروهای ارتش عراق در مسیر جنوب موصل به بغداد مستقر شدند.

در این ارتباط هم خبرگزاری اسپوتنیک روسیه گزارش داد: «نیروهای مشترک عملیات آزادسازی موصل از رصد کردن فروپاشی آشکار در میان داعش به ویژه خط مقدم آن خبر دادند.»

در همین حال منابع عراقی خبر دادند که پلیس داعش اعلام کرد که سیطره دولت اسلامی بر موصل از بین رفته است.

نیروهای عراقی از آغاز عملیات آزادسازی موصل تاکنون موفق شدند چندین روستا را از چنگ تروریستهای داعشی آزاد کنند و این در حالی است که پیشروی برق‌آسای نیروهای عراقی همچنان ادامه داد.

یک منبع امنیتی هم گفت که نیروهای پیشمرگه موفق شدند 8 روستا در  منطقه الخازر را از چنگ داعش آزاد کنند که این روستاها عبارتند از "باصخره" و"ترجله" و"بازکرتان" و"شیخ أمیر" و"بدنه الکبرى" و"بدنه الصغرى" و"کبرلی" و"شاقولی". همزمان جنگندههای ائتلاف بین المللی مواضع داعش را در این مناطق بمباران کردند.

موصل بزرگترنی شهری است که گروه تروریستی داعش آن را در اشغال خود دارد و این شهر که حدود یک و نیم تا دو میلیون نفر جمعیت دارد، آخرین پایگاه اصلی این گروه تروریستی در عراق به شمار می‌رود.

آخرین اخبار
پربازدید ها