امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۵:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 166519
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۰:۵۶
تعداد بازدید: 382
به گزارش پیروان موعود، اولین نشست خبری شورای راهبردی فعالیت‌های بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین، عصر روز دوشنبه 26 مرداد در ...

به گزارش پیروان موعود، اولین نشست خبری شورای راهبردی فعالیت‌های بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین، عصر روز دوشنبه 26 مرداد در مؤسسه فرهنگی هنری مشعر برگزار شد.

حجت‌الاسلام حمید احمدی مسئول کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین در ابتدای این نشست اظهار داشت: بحث پیاده‌روی اربعین ویژه بانوان برای نخستین مرتبه امسال مطرح شد و بر اساس پیشنهادی که به ستاد مرکزی اربعین داشتیم قرار شد، بخش خانم‌ها که درصد زیادی و حدوداً یک چهارم زائران راهپیمایی بزرگ اربعین را تشکیل می‌دهند به شکل ویژه دیده شود.

وی عنوان کرد: در واقع، تشکیل شورای راهبری فعالیت‌های بانوان اربعین، پاسخگویی به بخشی از نیازهای فرهنگی، عقیدتی و تبلیغی خواهران در راهپیمایی اربعین است. البته این اقدامات فقط برای بانوان ایرانی انجام می‌شود و اگر در جایی دوستان عراقی در کمیته مشترک ایران و عراق در خواست کردند ما نیز کمکشان می‌کنیم.

مسئول کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین با اشاره به روایت‌گری 60 گروه از آقایان در راهپیمایی بزرگ اربعین گفت: امسال نیز چهار گروه راویت‌گر خانم داریم که به صورت مصور و به زبان فارسی و عربی و در سه بخش حین مسیر، نجف و کربلا به روایت‌گری اربعین می‌پردازند.

تأکید ما بر مردمی‌ ماندن فعالیت‌های اربعین است

در بخش دیگری از این نشست، لاله افتخاری مسئول شورای راهبری بانوان در ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه اقدامات ما در راستای همگرایی بین بانوان جامعه است، ابراز داشت: در سال‌ گذشته حدود 500 هزار نفر از بانوان کشورمان به پیاده‌روی اربعین رفتند و تلاش ما بر این است که از تمام ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

وی گفت: تأکید ما بر مردمی‌ ماندن فعالیت‌های اربعین است، راز ماندگاری تمام عزاداری‌ها طی 14 قرن گذشته به دلیل مردمی‌ بودن آن است به همین خاطر شورایی متشکل از نمایندگانی از صدا و سیما، مشاور امور بانوان وزارت کشور، بسیج طلاب کشور، مرکز رسیدگی به امور مساجد و سایر دستگاه‌هایی است که به نحوی در گسترش معارف حسینی دخیل هستند.

آغاز به کار رادیو اربعین از اول آبان ماه

مسئول شورای راهبری بانوان در ستاد مرکزی اربعین اظهار داشت: امسال کارگروه رسانه‌ها و فضای مجازی ستاد مرکزی اربعین با ورود در بسترهای رسانه‌ایی از جمله رسانه ملی، اپراتورها و پایگاه‌های مجازی، هفته نامه اربعین، پورتال الاربعین، تولیدات چندرسانه‌ایی و شبکه‌های اجتماعی به فعالیت می‌پردازد.
وی افزود: با توجه به اهمیت این امر، بخش رسانه و فضای مجازی در شورای راهبری فعالیت‌های بانوان نیز فعال شده است و مهم‌ترین اقدام این شورا تولید محتوا در حوزه‌های خاص بانوان در بسترهای مختلف رسانه‌ایی برای اطلاع‌رسانی به مخاطبان خاص خود و آگاهی بخشی به آنها است.
افتخاری با اشاره به آغاز به کار رادیو اربعین، عنوان کرد: شورای راهبری بانوان در عناوین مختلف به تولید محتوا برای رادیو اربعین می‌پردازد که با توجه به شروع پخش رادیو اربعین از اول آبان ماه، تولیدات با حضور کارشناسان مجرب خانم در عناوین مختلف تولید شده و برخی در حال تولید است.

وی ادامه داد: معارف زینب (س) با اهداف شناخت سیره فردی، تربیتی، اجتماعی و مبارزاتی ایشان، شرح خطبه‌های حضرت زینب (س)، ویژگی‌های یک بانوی عاشورایی امروزین با الگوگیری از حضرت زینب در سبک زندگی اسلامی، بایدها و نبایدهای حضور بانوان در پیاده‌روی اربعین، حوزه‌های بهداشت و سلامت، احکام ویژه بانوان و مبتلابه در پیاده روی اربعین و دیگر نکات مورد نیاز و کاربردی برای بانوان، توسط یکصد تن از خواهران در طول مسیر پیاده‌روی عنوان خواهد شد.

گردهمایی یاوران رسانه‌ایی اربعین 95 با حضور یکی از مراجع تقلید

مسئول شورای راهبری بانوان در ستاد مرکزی اربعین تصریح کرد: شورای راهبری بانوان با ایجاد صفحه اختصاصی در پورتال «الاربعین»  متعلق به کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین، به انتشار محتواهای مذکور از جمله پوشش کامل اخبار و فعالیت‌های بانوان در اربعین 95، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در موضوعات مورد نیاز به زائران بانو از جمله ملزومات و مقدمات سفر، مقالات در خصوص شخصیت حضرت زینب سلام الله علیها، معرفی کتاب، گنجینه معارف زینبی، و تولیدات چند رسانه‌ایی پرداخته است.
وی اظهار داشت: شورای راهبری بانوان با ایجاد کانال رسمی در تلگرام و صفحه در اینستاگرام به انتشار محتوا و اطلاع رسانی‌های لازم به بانوان می‌پردازد و در این خصوص از طریق کانال‌ها و پایگاه‌های مجازی دیگر، شبکه‌ای از مخاطبان خانم از اقشار و سنین مختلف تشکیل داده است و از طریق این شبکه سازی محتواهای کانال رسمی خود را به مخاطبین خود می‌رساند.
افتخاری از برپایی گردهمایی یاوران رسانه‌ایی اربعین 95 توسط کارگروه رسانه‌ها و فضای مجازی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین در 6 آبان ماه در شهر مقدس قم با حضور صاحب‌نظران و اندیشمندان اسلامی و یکی از مراجع تقلید خبر داد و گفت: با توجه به اینکه در این همایش کارگاه‌های تخصصی در حوزه‌های خبرنگاری، مستندسازی، شبکه‌های اجتماعی و عکاسی تشکیل می‌شود، بخش فضای مجازی شورای راهبری بانوان نیز با ساماندهی خواهران آموزش دیده در این گردهمایی، پوشش رسانه‌ایی اربعین 95 در حوزه‌های خبرنگاری، مستندسازی، عکاسی و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی را خواهد داشت.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس همکاری کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین با اپراتورها و سایر مؤسسات فعال در زمینه رسانه و فضای مجازی، بخش فضای مجازی شورای راهبری بانوان اقدام به تهیه و ارائه محتواهایی کرده است که از آن جمله می‌توان به اختصاص محتوای خاص بانوان در نرم افزار جامع اربعین، پایگاه‌های مجازی از جمله تبیان با ایجاد صفحه شبکه اجتماعی زائران که حضور بانوان در آن قابل توجه است، اشاره کرد.
مسئول شورای راهبری بانوان در ستاد مرکزی اربعین گفت: هفته‌نامه اربعین کمیته فرهنگی آموزشی در 15 شماره به چاپ رسیده است که شورای راهبری بانوان در بخش‌های مختلف اطلاع رسانی و خبری و محتوایی در شماره‌های این هفته نامه مشارکت داشته است.
وی ابراز داشت: همچنین شورای راهبری بانوان بروشوری با رویکرد اطلاع‌رسانی و ارائه محتوا در حوزه‌های خاص بانوان برای مبلغان و زائران برای در اختیار گذاشتن در موسم پیاده روی اربعین طراحی کرده است و در انتشار و اطلاع رسانی محتواهای خاص خود، تولیدات چندرسانه‌ایی از جمله تیزر، کلیپ و موشن گرافیک را نیز در دست تولید دارد.

آخرین اخبار
پربازدید ها