امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۵:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 166548
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۱:۰۴
تعداد بازدید: 290
به گزارش پیروان مــوعــود،از صبح امروز مقدمات خروج گروه‌های تروریستی مسلح از شهر معضمیه الشام در حومه غربی دمشق آغاز شد، دستاورد قابل توجه دولت ...

به گزارش پیروان مــوعــود،از صبح امروز مقدمات خروج گروه‌های تروریستی مسلح از شهر معضمیه الشام در حومه غربی دمشق آغاز شد، دستاورد قابل توجه دولت سوریه از طریق کمیته‌های آشتی منجر به توافقی شد که بر اساس آن حدود 600 تروریست به همراه خانواده‌هایشان، این شهر را به سمت استان ادلب (مهمترین مقر تروریست‌های تکفیری جبهه النصره و گروه‌های همسو) ترک می‌کنند.

خبرنگار تسنیم به نقل از منابع محلی در حومه دمشق اعلام کرد کار عقب‌نشینی تروریست‌ها از صبح امروز چهارشنبه به دور از چشم رسانه‌ها بر اساس یکی از بندهای مورد توافق انجام می‌شود تا موسسات دولتی کار خود را در شهر معضمیه پس از اجرای کامل این توافق، از فردا پنجشنبه با هدف خدمت رسانی به مردم از گیرند.

همچنین دولت سوریه اعلام کرده است وضعیت آن دسته از افراد مسلح را که تمایل دارند در  معضمیه بمانند و زندگی عادی خود را ازسرگیرند، ساماندهی خواهد کرد،  اما بقیه تروریست‌ها که از تسلیم خود و خانواده‌هایشان خودداری کرده به استان ادلب در شمال سوریه منتقل خواهند شد.

پاکسازی کامل شهر «معضمیه الشام» تنها چند هفته پس از بازگشت شهر «داریا» به آغوش سوریه و تخلیه آن از سلاح و تروریست به معنای گسترش حلقه امنیتی بیش از پیش دمشق است.

در این چارچوب خبرهایی دریافت شده مبنی بر نزدیک بودن اجرای طرح مشابه در شهرک «زاکیه» در جوار شهر خان الشیح مهمترین مقر تروریست‌های جبهه النصره در حومه غربی دمشق که منابع سوری تاکید کرده‌اند هیئتی از بزرگان شهرک با مسئولان امر برای گفت‌وگو درباره تحویل سلاح و چگونگی اجرای توافق دیدار کرده‌اند.
 

منبع: تسنیم

برچسب ها: داعش,خروج,جنگ
آخرین اخبار
پربازدید ها