امروز : شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 21
۰۲:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16667
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۲۰
تعداد بازدید: 111
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و به نقل از اداره اخبار و رسانه های گروهی مجلس شورای اسلامی جمعی از نمایندگان احزاب و گروه‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و به نقل از اداره اخبار و رسانه های گروهی مجلس شورای اسلامی جمعی از نمایندگان احزاب و گروه‌های سیاسی سوریه با محمد رضا باهنر نائب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کردند.
باهنر در ابتدای این دیدار با اشاره به پیوندهای دیرینه و قلبی مردم دو کشور بر تداوم حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از دولت و ملت سوریه تاکید کرد و گفت: قدرت‌های فرامنطقه‌ای و هم پیمانانشان امروز با هدف قرار دادن استقلال و آزادی ملت‌هایی که حاضر به قبول سیاست‌های سلطه‌گرانه آنها نیستند قصد دارند تا به منافع پلیدشان دست یابند و از اینرو با حمایت از تهاجم گروه‌های تروریستی به سوریه و تحریم اقتصادی و سیاسی ملت ایران سعی در پیشبرد اهداف‌شان دارند.
وی با بیان اینکه دخالت کشورهای غربی و هم پیمانان منطقه‌ای‌شان در کشور سوریه برای شکستن محور مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی می‌باشد، گفت: مردم سوریه با وحدت و ایستادگی نخواهد گذاشت سرزمین‌شان تسلیم خواسته‌های قدرت‌های استعماری و همپیمانان منطقه‌ای‌شان گردد.
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود تنها راه غلبه بر بحران فعلی را گفتمان سیاسی ملی و سراسری با حضور تمامی گروه‌ها و جریان‌های سیاسی و اجتماعی سوریه برشمرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران از ابتدا بر لزوم انجام اصلاحات و توسعه دموکراسی در سوریه تاکید داشته و دارد و همواره دخالت خارجی در سوریه را به هر شکل آن محکوم کرده است.
وی در پایان از آمادگی مجلس و دولت جمهوری اسلامی ایران برای کمک به حل بحران سوریه با کمک دوستان واقعی این کشور در عرصه جهانی خبر داد.
فیصل عزوز نماینده مجلس مردمی سوریه و از اعضای ارشد کمیته پیگیری نشست آشتی ملی سوریه نیز در این دیدار با برشمردن روابط دیرینه دو کشور گفت: ما از تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران در حل بحران سوریه قدردانی می‌کنیم و این کمک‌ها هیچ گاه از خاطره ملت سوریه فراموش نخواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به اهداف تشکیل کمیته پیگیری نشست آشتی ملی سوریه این اقدام را گامی مؤثر در کمک به حل بحران سوریه با شرکت تمامی احزاب و گروه‌های سیاسی اجتماعی در این کشور دانست.

نماینده مجلس مردمی سوریه در پایان با محکوم نمودن دخالت قدرت‌های فرامنطقه‌ای در امور داخلی سوریه از جمله تلاش برای تجهیز تسلیحاتی تروریست‌ها، بر لزوم گفتگوی سیاسی و ملی و کمک دوستان واقعی سوریه تاکید کرد و از نقش مثبت جمهوری اسلامی ایران در این بین قدردانی کرد.
انتهای پیام/  
برچسب ها:
آخرین اخبار