امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۰۵:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1667
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۴۸
تعداد بازدید: 180
فریبرز واحدی در پاسخ به این سؤال که گویا اعضای شورای شهر تهران خواستار متوقف شدن پروژه مسکن ویژه تهران شده‌اند، افزود: بنده خواهان یک وقت ملاقات با ...

فریبرز واحدی در پاسخ به این سؤال که گویا اعضای شورای شهر تهران خواستار متوقف شدن پروژه مسکن ویژه تهران شده‌اند، افزود: بنده خواهان یک وقت ملاقات با اعضای شورای شهر و دیدار با رئیس شورای شهر هستم تا در صحن این شورا به آنها بگویم که مسکن ویژه تهران یک ریال هم اعتبار دولتی ندارد و با آورده متقاضیان احداث می‌شود.

وی ادامه داد: باید در صحن شورای شهر حاضر شوم تا گزارش خود را ارائه کنم تا در توضیحاتی بگویم که پروژه مسکن ویژه چگونه، در چه شرایطی و با چه مشخصات و برنامه‌ای در حال انجام است.

*متوسط ساخت مسکن در تهران بالای 2 میلیون و مسکن ویژه 700 هزار  

مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران در پاسخ به این سؤال که به نظر می‌رسد پروژه مسکن ویژه تهران متوقف شدنی نیست، اظهار داشت: اگر برای اراضی دولتی در جای جای تهران که شناسایی شده است بخواهیم آن را خریداری و اقدام به احداث کنیم بدانید مشکلات بسیار زیادی وجود دارد.

وی ادامه داد: متوسط قیمت ساخت مسکن در تهران بالای 2 میلیون تومان است در حالی که ساخت هر مترمربع مسکن ویژه تهران 700 هزار تومان است.

*قیمت زمین در مسکن ویژه بین 2.5 تا 3 میلیون 

وی اضافه کرد:قیمت زمین هم در مسکن ویژه تهران بین 2.5 تا 3 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است و متقاضی باید در 12 تا 15 سال قسط یک میلیون تومانی را پرداخت کند.

واحدی گفت: مسکن ویژه تهران که مسکن مهر نیست بلکه یک پروژه دو جانبه است و بر اساس آورده متقاضی احداث می‌شود.

*یک ریال منابع دولتی در مسکن ویژه تهران هزینه نشده 

وی افزود: یک ریال منابع دولتی در مسکن ویژه تهران هزینه نشده است و هر میزان پول از متقاضیان دریافت شده هزینه شده است.

*300 واحد به ارگان های دولتی و 300 واحد ذخیره می ماند

مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران گفت:در حال حاضر 1830 نفر تا 2000 نفر ثبت نام کرده اند که به زودی مورد تأیید قرار می‌گیرند و ساخت 2700 واحد مسکونی در دستور کار قرار دارد که 300 واحد مسکونی را ارگان‌های دولتی گرفته‌اند و 300 واحد مسکونی نیز ذخیره می‌شود تا در روزهای آخر اگر متقاضی داشت به آنها واگذار ‌کنیم. 

*با 150 میلیون صاحب مسکن می شوند و دنبال خانه 700 میلیونی نمی روند 

واحدی گفت: 3 هزار واحد مسکونی در تهرانسر، 3 هزار واحد مسکونی در منطقه 22 تهران، 3 هزار واحد مسکونی در پونک، 3 هزار واحد مسکونی در تهرانپارس و 5 هزار واحد مسکونی در کیانشهر که اگر این اتفاق رخ دهد هر کسی که مجبور به ماندن در تهران باشد می‌تواند با 150 میلیون تومان صاحب مسکن شود و دنبال واحدهای مسکونی 500 میلیونی تا 700 میلیونی نمی‌گردد.

*متقاضیان از اواخر هفته برای بازدید مسکن های ویژه به تهرانسر بروند

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سؤال که آخرین وضعیت مسکن ویژه تهران چگونه است و در چه مرحله‌ای است، گفت: در مسکن ویژه تهران 4 پیمانکار در حال فعالیت هستند و دو پیمانکار نیز واحدهای نمونه مبله شده را آماده کرده‌اند تا با اختصاص یک دستگاه خودروی ون متقاضیان از این واحدهای نمونه بازدید کنند.

وی ادامه داد: 2 پیمانکار دیگر نیز برای آماده کردن واحدهای نمونه خود به دلیل اینکه دیرتر شروع کرده‌اند فرصت خواسته‌اند تا واحدهای مسکونی را کامل آماده کنند تا از 15 اردیبهشت این واحدها را در معرض عموم قرار دهند.

واحدی گفت: عملا از اواخر هفته جاری متقاضیان مسکن ویژه تهران (تهرانسر) می‌توانند با این خودروهای ون بر سر پروژه‌ها حاضر و از واحدهای مسکونی آماده شده بازدید کنند.

وی ادامه داد: این 2000 متقاضی مسکن ویژه تهران که مورد تأیید قرار گرفته‌اند می‌توانند از صبح برای بازدید از واحدهای نمونه بر سر پروژه‌ها حاضر شوند.

*فعلا واریز مبالغ در مسکن ویژه تهران همانند فرمول قبلی خواهد بود 

واحدی در پاسخ به این سؤال که اواخر سال گذشته اطلاعیه‌ای صادر شد که به متقاضیان مسکن ویژه تهران می‌بایست 5 روز بعد از واریز مبلغ اولیه 20 میلیون تومان، 20 میلیون تومان بعدی را واگذار کنند، گفت: در حال حاضر و فعلا واریز مبالغ در مسکن ویژه تهران همانند فرمول قبلی خواهد بود چرا که متقاضیان قسط اول را پرداخت کرده اند و مهلت واریز شدن قسط دوم در حال اتمام است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر سامانه ثبت‌نام مسکن ویژه تهران باز است و هر متقاضی مسکن ویژه تهران بخواهد در این سامانه ثبت‌نام کند باید قسط اول را به مبلغ 40 میلیون تومان واریز و افتتاح حساب کند و سپس آن مدارک را به راه و شهرسازی استان تهران ارائه ‌کند.

وی ادامه داد: اما وقتی سامانه ثبت‌نام مسکن ویژه تهران بسته شد شروع به امتیازدهی و انتخاب واحد برای تأیید شده‌ها می‌کنیم و افرادی که زودتر مبلغ خود را واریز کرده‌اند زودتر مسکن خود را تحویل می‌گیرند بنابراین این شرایط را در اردیبهشت ماه اجرا خواهیم کرد.

*ثبت‌نام مسکن ویژه منطقه 22 تهران فعلا نه

مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران در پاسخ به این سؤال که ثبت‌نام مسکن منطقه  22 در آتی شهر از چه زمانی آغاز می‌شود، گفت: ثبت‌نام مسکن ویژه منطقه 22 تهران هنوز اداره ثبت اسناد اقدامات انتقال سند را انجام نداده است و شهرداری منطقه 22 نیز می‌گوید که هر زمان که سند نهایی شد می‌توانیم پروانه ساختمان را صادر کنیم.

وی ادامه داد: تا زمانی که نتوانیم پروانه ساختمان را دریافت کنیم ثبت‌نام و ساخت را شروع نمی‌کنیم.

*واگذاری‌ها از شهریور ماه به صورت محله به محله/ واگذاری برخی واحدها از اواخر خرداد  

وی در پاسخ به این سؤال که آیا این 2 هزار واحد مسکونی ویژه تهران که در حال احداث است تا قبل از اتمام دولت دهم به اتمام می‌رسد، گفت: به هیچ وجه چرا که این واحدهای مسکونی در 16 طبقه در حال احداث هستند بنابراین باید یک موضوعی را گفت که بتوان آنرا عملی کرد.

وی ادامه داد: برای مسکن ویژه تهران در منطقه تهرانسر پیش‌بینی کردیم که واگذاری‌ها از شهریور ماه به صورت محله به محله باشد البته شاید واگذاری برخی واحدهای مسکونی را از اواخر خرداد ماه آغاز کنیم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا هنوز هم معتقد هستید قیمت مسکن جهشی افزایش نخواهد داشت، گفت: در حال حاضر در شهرهای بالای 25 هزار نفر حدود 20 هزار واحد مسکونی آماده تحویل داریم و  15هزار مسکن در پردیس و 30 تا 40 هزار مسکن تا خرداد در پرند واگذار خواهد شد.

وی ادامه داد: این واحدهای مسکونی اگر تا خرداد ماه وارد بازار مسکن شود قیمت مسکن را در تهران کنترل خواهد کرد.

وی تأکید کرد: در حال حاضر بازار مسکن در حالت رکود قرار دارد و بعد از آن افزایش قیمتی که برای بازار مسکن رخ داد باید گفت که در حال حاضر دچار رکود شدیدی است. 

*نگران واسطه های مسکن برای افزایش قیمت هستم

 وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌کنیم که قیمت مسکن چندان جهشی نباشد اما نگران این هستم که در خرداد ماه و تیر ماه واسطه‌ها اقدام به خرید و فروش کاذب کنند تا بازار ملتهب شود.

به گفته وی، در حال حاضر حاضر عرضه مسکن در استان تهران بسیار زیاد است و می‌تواند به راحتی بازار مسکن را کنترل کند.

*گفت و گو از اکبر محمودی

انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها