امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۵:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16671
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۲۰
تعداد بازدید: 94
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) خانه ملت، ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) خانه ملت، رسیدگی به لایحه اصلاح قانون نظام صنفی کشور را ادامه دادند و ماده 11 این قانون را به تصویب رساندند.

طبق مصوبه مجلس، تبصره‌های 1، 3، 4 و 7 ماده 21 قانون مذکور اصلاح و به موجب آن مقرر شد اتحادیه دارای شخصیت حقوقی و غیرانتفاعی است و پس از ثبت در وزارت صنعت، معدن و تجارت رسمیت می‌یابد.

مجلس مصوب کرد، اساسنامه الگوی اتحادیه‌های صنفی توسط اتاق اصناف ایران با همکاری دبیرخانه هیئت عالی نظارت تهیه می‌شود و به تصویب هیئت عالی نظارت می‌رسد.

وکلای ملت در تبصره 3 اصلاحی نیز مقرر کردند که کمیسیون نظارت هر شهرستان با همکاری اتاق اصناف شهرستان موظف است اتحادیه‌هایی را که تعداد واحدهای صنفی تحت پوشش آنها کمتر از نصاب‌های تعیین شده است، ادغام کند.

طبق مصوبه مجلس، اگر تشکیل اتحادیه واحد برای تمامی شهرها یا بخش‌های هر شهرستان به تشخیص کمیسیون نظارت مرکز استان ممکن نباشد، شیوه اداره امور واحدهای صنفی آن شهرها یا بخش‌ها تابع آیین‌نامه‌ای است که توسط اتاق اصناف ایران با همکاری دبیرخانه هیئت عالی نظارت تهیه می‌شود و پس از تایید هیئت عالی نظارت حداکثر ظرف 6 ماه از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این قانون به تصویب وزیر صنعت، معدن و تجارت می‌رسد.

مجلسی‌ها همچنین مقرر کردند چنانچه تعداد واحدهای صنفی در هر استان برای تشکیل اتحادیه به حدنصاب مقرر در این ماده نرسد با پیشنهاد اتاق اصناف ایران و تایید وزیر صنعت، معدن و تجارت اتحادیه‌ای از واحدهای صنفی در سطح کشور تشکیل می‌شود.

وکلای ملت با 165 رای موافق، 3 رای مخالف و 7 رای ممتنع از 223 نماینده حاضر در جلسه، این ماده را به تصویب رساندند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها