امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۳:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16679
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۲۰
تعداد بازدید: 118
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامعلی جعفرزاده نماینده رشت در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس طی اخطاری با ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامعلی جعفرزاده نماینده رشت در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس طی اخطاری با استناد به اصل سوم قانون اساسی که بر تکریم همه ایرانیان تاکید دارد، از به‌کار بردن واژه مافیا برای برخی اصناف توسط یکی از نمایندگان انتقاد کرد.

وی تصریح کرد: از وقتی این واژه در مجلس استفاده شده است، دو سه نفر به من پیامک زدند و برخورد با این توهین را خواستار شدند.

نماینده مردم رشت با بیان اینکه در بررسی طرح‌ها و لوایح باید مباحث کارشناسی مطرح شود نه اینکه به دیگران توهین شود، افزود: در جریان بحث لایحه اصلاح قانون نظام صنفی، ۲ بار از واژه مافیا استفاده شد که این واژه توهین به اصناف کشور است.

نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه نیز طی اخطاری مشابه با نماینده مردم رشت با بیان اینکه اصل بر برائت است و تا کسی در دادگاه محکوم نشود مجرم نیست، از به‌کار بردن واژه مافیا در مجلس برای صنوف انتقاد کرد.

وی خطاب به رئیس مجلس گفت: شما در دوران دفاع مقدس در خط مقدم جنگ بودید و می‌دیدید که اصناف و بازاریان چگونه از انقلاب و نظام دفاع می‌کنند؛ حالا ما نباید اصناف کشور را مافیا بنامیم چرا که آنها افرادی زحمت‌کش هستند.

علی لاریجانی در پاسخ به اخطار نمایندگان درباره استعمال واژه مافیا در صحن علنی مجلس گفت: واژه مافیا که وارد ادبیات سیاسی ما شده، درست نیست.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها