امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۳:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16683
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۲۰
تعداد بازدید: 101
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حمیدرضا طباطبایی نماینده مردم نائین در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) مجلس و ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حمیدرضا طباطبایی نماینده مردم نائین در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) مجلس و در جریان بررسی لایحه اصلاح قانون نظام صنفی با استناد به اصل 72 قانون اساسی، تعیین محدودیت برای عضویت در هیئت امنای اتحادیه اصناف را مغایر با قانون اساسی دانست.
وی با بیان اینکه قانون اساسی تنها برای ریاست جمهوری محدودیت تعیین و تصریح کرده رئیس جمهور نمی‌تواند بیش از دو دوره متناوب متصدی این مسئولیت باشد، افزود: قانون این محدویت را حتی برای انتخابات شوراهای مجلس تعیین نکرده در حالی که ما در لایحه نظام صنفی این محدویت را برای اصناف قائل شده‌ایم.
طباطبایی محدودیت برای عضویت در اتحادیه اصناف را مغایر قانون اساسی دانست و گفت: در فقه شیعه تصریح شده که باید محدودیت معین باشد؛ لذا وقتی قانون اساسی چنین محدودیتی برای اصناف قائل نشده، اقدام ما برای تعیین محدودیت خلاف قانون اساسی است.
علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطار مردم نائین ضمن وارد دانستن اخطار گفت: قانون تنها برای ریاست جمهوری محدودیت قائل شده و ما نمی‌توانیم این موضوع را برای دیگر مرزها در نظر بگیریم.
رئیس مجلس بر اساس آئین‌نامه مجلس اخطار نماینده نائین را پس از وارد دانستن آن به رأی نمایندگان گذاست که مجلسی ها با 92 رای موافق، 77 رای مخالف و 7 رای ممتنع، نظر لاریجانی مبنی بر وارد بودن اخطار طباطبایی را تأیید نکردند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها