امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۲:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16694
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۲۰
تعداد بازدید: 163
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در ادامه جلسه علنی امروز سه‌شنبه مجلس برای بررسی لایحه اصلاح قانون نظام صنفی ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در ادامه جلسه علنی امروز سه‌شنبه مجلس برای بررسی لایحه اصلاح قانون نظام صنفی کشور، ماده ۱۲ آن بررسی و از سوی نمایندگان تصویب شد.

ماده 12 این لایحه تصریح دارد: تبصره‌های (۱) و (۳) ماده 22 قانون به شرح زیر اصلاح و یک پاراگراف ذیل تبصره 4 ماده مذکور و یک تبصره به عنوان تبصره 6 به آن الحاق می‌شود:

تبصره ۱) مدت مسئولیت اعضای هیئت مدیره اتحادیه‌ها از تاریخ انتخاب 4 سال تمام است؛ اعضای هیئت مدیره با رای مخفی و مستقیم اعضای اتحادیه انتخاب می‌شوند و اعضای مسئول نمی‌توانند بیش از ۲ روز ۲ دوره متوالی یا 4 دوره متناوب در هیئت مدیره اتحادیه عضویت داشته باشند.

تبصره 3) انتخاب اتحادیه‌ها در دور اول با حضور حداقل یک سوم اعضاء و در صورت عدم دستیابی به حدنصاب مذکور در دور دوم، با حضور حداقل یک چهارم اعضاء رسمیت می‌یابد.

متن الحاقی به ذیل تبصره 4 اعضای مستعفی هیئت مدیره در صورتی که به تشخیص کمیسیون نظارت، به منظور اخلال در انتخابات استعفا داده باشند و اعضای معزول از آن هیئت، نمی‌توانند برای اولین انتخابات بعدی هیئت مدیره اتحادیه داوطلب شوند.

تبصره 6) داوطلب‌شدن کارکنان اتحادیه‌ها، اتاق اصناف شهرستان و ایران و دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده 5 قانون خدمات کشوری در انتخابات هیئت مدیره صنفی منوط به استعفای آنان از شغل قبلی خود پیش از ثبت‌نام در انتخابات است.

به گزارش فارس، ماده مذکور با 131 رای موافق، 10 رای مخالف و 8 رای ممتنع از مجموع 201 نماینده حاضر در مجلس به تصویب بهارستان‌نشینان رسید.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها