امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۴:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16699
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۲۰
تعداد بازدید: 262
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز‎ بیانیه‌ای خطاب به رئیس جمهور منتخب صادر ...

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز‎ بیانیه‌ای خطاب به رئیس جمهور منتخب صادر کرد. 

در این بیانیه آمده است مردم ایران با حضور حماسی خود در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری بار دیگر به جهانیان ثابت کردند که به نظام خود اعتماد دارند و پشتیبان سیاست‌های کلی نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند. این حضور عزت آفرین که در پاسخ به ندای وحدت بخش رهبری معظم انقلاب اسلامی بود،انتخاب دیگری را نیز به همراه داشت و مردم ایران حسن روحانی را که از یاران امام و رهبری، دارای مدیریت پخته و عقلانی، معتقد به شایسته‌سالاری و گردش نخبگان، دارای سوابق روشن در سنگرهای متفاوت در نظام جمهوری اسلامی، مبارز خستگی ناپذیر پیش از انقلاب و معتقد به عقلانیت، اعتدال و درایت هستید را انتخاب کردند.

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز‎ در ادامه بیانیه خود با مخاطب قرار دادن رئیس جمهور منتخب تاکید کرد: رأی مردم به شما رأی به اعتدال و عقلانیت بود، رأی به دوری از افراط و در یک کلام رأی به «تدبیر و امید» بود. امید است جنابعالی که امتحان خود را با موفقیت در عرصه‌های مختلف پس داده‌اید در این پست خطیر نیز موفق باشید.

این تشکل دانشجویی در ادامه بیانیه خود خطاب به حجت‌الاسلام روحانی با تاکید بر اینکه راه موفقیت و سعادت، پیروی از فرامین ولی فقیه است، خاطرنشان کرد: در این زمینه پیش گرفتن راه اعتدال و میانه روی و حرکت کردن در کنار ولی فقیه «نه عقب تر و نه جلوتر» چاره ساز است. به راستی اعتدال گوهر گرانبهایی است و امیدواریم که شما همان طور که در تبلیغات خود نیز وعده داده‌اید راه اعتدال را پیش گیرید که امیرالمؤمنین علی(ع)فرمود: «خیرالأمور اوسطها»

در ادامه بیانیه آمده است: شما خود را رئیس جمهور همه ملت ایران می‌دانید و این بسی مایه خرسندی و امید در دل ملت  است. همان طور که مردم 8 سال پیش به سیاست‌های ناکارآمد دولت اصلاحات «نه» گفتند،در این دوره نیز به افراط و بی‌تدبیری‌های دولت فعلی «نه» گفتند و از شما نیز انتظار دارند ضمن اینکه نقاط قوت این 16 سال را ادامه دهید و به دور از افراط و تفریط «خدمتگزار مخلص»مردم باشید.

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز‎ در بیانیه خود با اشاره به موضوعات مختلف پیرامون دانشگاه‌ها، گفت: همان طور که امام راحل(ره)فرمودند که دانشگاه مبدأ همه تحولات است، در این چند سال اخیر اوضاع فرهنگی – سیاسی دانشگاه‌ها در تراز جمهوری اسلامی نبوده اما راه‌حل آن بازگشت به دوران اصلاحات و ارتجاع نیست. فراموش نمی‌کنیم که ستاره‌دار کردن دانشجویان در آن دوره باب شد، برخوردهای امنیتی با منتقدان دانشجویی در آن دوران افزایش یافت و فعالیت‌های منتقدین محدود شد. نه راه گذر از افراط، تفریط است و نه دوای تفریط،افراط است.

در پایان بیانیه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز‎ تصریح شده است: دانشگاه محل جولان دادن سکولارها نیست،محل آشوب آفرینی و تشنج طلبی نیست. فقط لحظه‌ای به تشنج آفرینی عده‌ای دانشجو نمای پیاده نظام احزابی نظیر مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب در سال 78 که خود حضرتعالی از سردمداران مقابله با آنها بودید، بیندیشید تا خطر این نوع سیاست‌های افراطی و تفریطی در عرصه دانشگاه‌ها به وضوح به ذهن آید. از شما انتظار است که دانشگاه‌ها محل آزادی بیان و دیالوگ آکادمیک در چارچوب حدود و خطوط قرمز ارزشی نظام باشد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها