امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۷:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16701
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۲۰
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز خانه ملت دو فوریت لایحه ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز خانه ملت دو فوریت لایحه اجازه افزایش سهام ایران در بانک بین‌المللی ترمیم و توسعه را مورد بحث و بررسی قرار داده و به تصویب رساندند.

وکلای ملت با 161 رای موافق، دو رای مخالف و 6 رای ممتنع از 195 نماینده حاضر در جلسه، دو فوریت این لایحه را مصوب کردند.

در جریان بررسی این لایحه، بهروز علیشیری معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی در سخنانی به عنوان نماینده دولت به دفاع از این لایحه پرداخت و اظهار داشت: ما یک راهبردی از جهت بین‌المللی در ارتباطمان با موسسات بین‌المللی داریم و آن هم این است که حداکثر توانمان را برای ارتقای جایگاه ایران در این مجامع از نظر میزان سهم رای‌دهی به کارگیریم.

وی افزود: یکی از مطالب مهمی که در دستور کار کشورهای در حال توسعه بود، افزایش قدرت رای‌دهی است که در طی سالیان متمادی با تشکیل تیم‌های فنی و حقوقی، این موضوع بررسی و تفاهم شد که قدرت رای‌دهی کشورهای در حال توسعه افزایش یابد.

علیشیری ادامه داد: این اتفاق افتاد و بخش عمده‌ای از سهام کشورهای توسعه‌یافته کم و به کشورهای در حال توسعه داده شد، لذا پس از بررسی‌های متفاوت انجام شده، این لایحه با قید دو فوریت به صحن علنی ارائه شد.

نماینده دولت در خاتمه با بیان اینکه هم‌اکنون میزان سهام ایران در بانک مذکور 1.4 درصد است، تصریح کرد: از آنجایی که تا روز پنجشنبه این هفته فرصت داریم تا به بانک جهانی اعلام کنیم مراحل قانونی افزایش سهام ایران در بانک ترمیم و توسعه طی شده است، لذا این لایحه را با قید دو فوریت تقدیم مجلس کرده‌ایم لذا به دو فوریت این لایحه رای دهید تا بتوانیم این موضوع را هرچه سریعتر به بانک جهانی اعلام کنیم.

پس از تصویب دو فوریت لایحه مذکور، حجت‌الاسلام ابوترابی فرد از کمیسیون اقتصادی خواست که عصر امروز رسیدگی به جزئیات لایحه مذکور را در دستور کار خود قرار دهد تا فردا در جلسه علنی مجلس، جزئیات آن به تصویب برسد.

دو فوریت لایحه اجازه افزایش سهام ایران در بانک بین‌المللی ترمیم و توسعه هیچ مخالفی نداشت که بنابراین موافقان آن هم سخنرانی نکردند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها