امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۹:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16705
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۲۰
تعداد بازدید: 124
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید‌حسین نقوی نماینده ورامین در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز، در ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید‌حسین نقوی نماینده ورامین در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز، در سخنانی به عنوان مخالف دو فوریت طرح اصلاح قانون تجمیع انتخابات شوراها با انتخابات ریاست جمهوری، اظهار داشت: هنوز نتیجه انتخابات شوراهای شهر و روستا در بسیاری از شهرستان‌ها تأیید نشده و حتی در بسیاری از حوزه‌ها، عده‌ای اعتراضاتی دارند که هیئت‌های نظارت در حال رسیدگی به این اعتراضات هستند.

وی افزود: قانون قبلی که مجلس آن را اخیرا تصویب کرده، زمان آغازبه‌کار دوره چهارم شوراهای اسلامی شهر و روستا را تعیین کرده، نباید ما با ارائه یک طرح دو فوریتی جدید، قانون قبلی را تغییر دهیم، این موضوع با منطق مجلس و مصلحت قانون‌نویسی مغایرت دارد.

در ادامه این جلسه، محمد‌قسیم عثمانی نماینده بوکان در مجلس نیز در سخنانی به عنوان موافق دو فوریت طرح مذکور گفت: ساختار شوراهای جدید در شهرها و روستاها به نحوی عوض شده که دریچه امیدی برای ارتقاء جایگاه شوراها باز شده است.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون خطری شهرداری‌ها و عمران شهری را تهدید می‌کند، افزود: وقتی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا انجام شده و سازوکار جابه‌جایی‌ها تعیین شده، حیف است چنین فرصتی به شوراهای جدید داده نشود.

عثمانی در پایان اظهار داشت: بهتر است با تصویب دو فوریت این طرح، زمینه حضور شوراهای جدید با دولت جدید را فراهم کنید.

به گزارش فارس، پس از اظهارات موافقان و مخالفان، وکلای ملت با دو فوریت و یک فوریت طرح مذکور مخالفت کردند و بدین ترتیب این طرح به صورت عادی در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد.

در صورت تصویب نهایی این طرح، آغازبه‌کار دوره چهارم شوراهای اسلامی شهر و روستا در سراسر کشور، همزمان با آغاز فعالیت دولت یازدهم خواهد بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها