امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۰:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1673
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۴۸
تعداد بازدید: 262
احمد پورنگ‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس اظهار داشت: به تازگی برنامه‌ریزی برای کشیدن یک کابل ...

احمد پورنگ‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس اظهار داشت: به تازگی برنامه‌ریزی برای کشیدن یک کابل بین‌المللی به نام SEMIV 5 آغاز شده است.

عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت افزود: تاکنون چند مدل از پروژه کابل SEMIV اجرا شده است که کابل‌های SEMIV 3 و SEMIV 4 قدیمی‌تری هستند و اکنون برنامه‌ریزی برای کشیدن کابل SEMIV 5 در دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: سرمایه‌گذاری عمده این پروژه توسط 3 سرمایه گذار بزرگ چینی و شرکای دیگری انجام شده و این کابل قرار است از آسیای جنوب شرقی (سنگاپور) تا اروپا کشیده شود.

پورنگ‌نیا افزود: پروژه SEMIV 5 هنوز به مرحله فیبر کشی وارد نشده و در مرحله مسیر یابی است. در این مرحله راه‌های مختلف بررسی و بهترین‌ راه‌ برای انتقال ظرفیت انتخاب می‌شود.

عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت افزود: ایران یکی از مسیرهای کاندید این پروژه است، تا از طریق ایران ترافیک از آسیای جنوب شرقی به اروپا برده شود.

وی ادامه داد: مصر نیز از دیگر گزینه‌ها است.

پورنگ‌نیا تصریح کرد: برای عبور ترافیک این پروژه از مسیر ایران، کنسرسیوم چهارجانبه کابل EPEG که از چند سال پیش اجرایی شده و ایران یکی از قطب‌ها و شرکای آن بوده است در مناقصه SEMIV 5 شرکت کرده است.

عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت افزود: این مناقصه بر مبنای این است که کابل EPEG و دیگر رقبایش، به ازای عبور هر 10 گیگ ترافیک چقدر مطالبه می‌کنند که در صورت برنده شدن EPEG در مناقصه ترافیک عظیمی از طریق ایران به اروپا منتقل خواهد شد.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها