امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۷:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16731
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۲۲
تعداد بازدید: 107
سیدعلی استیری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: دریانورد برابر تعاریف کنوانسیون‌های بین‌المللی و قوانین دریایی ...

سیدعلی استیری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: دریانورد برابر تعاریف کنوانسیون‌های بین‌المللی و قوانین دریایی جمهوری اسلامی ایران، به فردی اطلاق می‌شود که هر نوع کاری را در دریا انجام می‌دهد.

وی ادامه داد: احتمال دارد این فعالیت دریاییِ فرد در فاصله کمی از دریا انجام شود و یا در دریاهای دور و سفر با کشتی‌های بزرگ انجام شود، بنابراین هر کسی که دارای مدارک دریانوردی تأیید شده از سوی سازمان بنادر و دریانوردی باشد، به عنوان دریانورد محسوب می‌شود.

رئیس دبیرخانه ارگان‌های دریایی کشور تصریح کرد: صیادان، دریانوردان فعال در حوزه خلیج فارس، دریانوردانی که با کشتی‌های بزرگ به سفرهای بین‌المللی می‌روند و هر کسی که فعالیتی در دریا انجام می‌دهد و آن فعالیت شایستگی لازم را از سوی سازمان بنادر و دریانورد به عنوان مرجع و حاکمیت دریایی کشور دارد، به عنوان دریانورد محسوب می‌شود.

* قرائت پیام دبیرکل سازمان جهانی دریانوردی در همایش روز جهانی دریانوردی تهران

استیری تصریح کرد: از سه سال پیش توسط سازمان جهانی دریانوردی (IMO) به دولت‌ها و کشورهای عضو این سازمان توصیه شده است که 25 ژوئن ‌هر سال به عنوان روز جهانی دریانورد، در راستای قدردانی از خدمات و زحمات دریانوردان، مراسمی را برگزار کنند.

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: سازمان بین‌المللی دریانوردی (IMO) طی کنفرانس دیپلماتیک اصلاح کنوانسیون STCW در سال 2010، به منظور تقدیر از دریانوردان، این روز را به عنوان روز دریانورد تعیین کرده است.

رئیس دبیرخانه ارگان‌های دریایی کشور تصریح کرد: سازمان بنادر و دریانوردی ایران نیز به عنوان متولی امر دریا و عضو سازمان جهانی دریانوردی، از سه سال قبل که این قطعنامه در سازمان جهانی دریانوردی تصویب شد، مراسم مذکور را هر ساله در سازمان بنادر برگزار می‌کند.

استیری با بیان اینکه در این روز طی مراسمی رسمی از دریانوردان نمونه ارگان‌های لشکری و کشوری قدردانی می‌شود، ادامه داد: در این مراسم ضمن قرائت پیام دبیرکل سازمان جهانی دریانوردی (IMO)، بیانیه دریانوردان کشور توسط یکی از دریانوردان نمونه خوانده می‌شود.

* نحوه انتخاب دریانورد نمونه از بین ارگان‌های لشکری و کشوری دریایی

رئیس دبیرخانه ارگان‌های دریایی کشور با اشاره به قدردانی از زحمات دریانوردان و معرفی دریانوردان نمونه در این همایش، اضافه کرد: پروسه انتخاب دریانوردان نمونه، برابر دستورالعمل موجود در دبیرخانه ارگان‌های دریایی کشور انجام می‌شود.

به گفته وی، از سه ماه پیش طی جلسات مستمری که در سازمان بنادر و دریانوردی و دبیرخانه ارگان‌های دریایی کشور برگزار شد، دریانوردان نمونه‌ای که توسط ارگان‌های دریایی، انتخاب و معرفی شدند، مورد کنترل و بررسی مجدد قرار گرفته و در این همایش به عنوان دریانوردان نمونه انتخاب می‌شوند.

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی تصریح کرد: «دریانورد نمونه» فردی است که یا طی یک سال گذشته در انجام وظایف محوله به بهترین نحو عمل کرده است و یا در فعالیت‌های عام‌المنفعه نظیر عملیات تجسس و نجات، شرکت کرده و بهترین خدمات را داده باشد.‌

استیری اظهار داشت: در این مراسم از 35 دریانورد نمونه ارگان‌های لشکری و کشوری کشور تقدیر خواهد شد.

* «جلوه‌های دریا» عنوان امسال روز جهانی دریانورد

رئیس دبیرخانه ارگان‌های دریایی کشور اظهار داشت: سازمان بین المللی دریانوردی عنوان امسال روز جهانی دریانورد را quotation mark (جلوه‌های دریا) انتخاب کرده است.

استیری اظهار داشت: سومین همایش روز جهانی دریانورد‌ با همکاری و حضور مقامات و دریانوردان همه ارگان‌های دریایی کشور روز چهارشنبه پنجم تیرماه، در محل سازمان بنادر برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها