امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۲:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16733
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۲۲
تعداد بازدید: 75
به گزارش فارس به نقل از وی تری، هفته گذشته مشخص شد حفره امنیتی خطرناکی به مدت یک سال فیس بوک وجود داشته که به هکرها امکان می داده به آدرس ایمیل و ...

به گزارش فارس به نقل از وی تری، هفته گذشته مشخص شد حفره امنیتی خطرناکی به مدت یک سال فیس بوک وجود داشته که به هکرها امکان می داده به آدرس ایمیل و تلفن همراه کاربران دسترسی داشته باشند.

نکته جالبی که پس از افشای این آسیب پذیری مشخص شد این بود که فیس بوک تلاش می کند اطلاعاتی را در مورد کاربرانش جمع آوری کند که آنها شخصاً در این سایت وارد نکرده اند.

از جمله این اطلاعات می توان به شماره تلفن همراه افراد اشاره کرد. فیس بوک همچنین سعی داشته با ادغام اطلاعات افرادی که چند نمایه کاربری داشته اند اطلاعات خود را در مورد آنها تکمیل کند و برای هر یک، یک نمایه در سایه به وجود آورد.

به دنبال مشخص شدن دامنه گسترده تخلفات فیس بوک کارشناسان امنیتی معتقدند باید قوانینی توسط مجالس قانون گذاری تصویب شود تا شبکه های اجتماعی نتوانند به هر نحو در داده های متعلق به کاربران دخل و تصرف کنند و بدون اجازه آنها را جمع آوری نمایند.

به اعتقاد این افراد فیس‌بوک با چنین اقداماتی از خط قرمز عبور کرده و اطلاعات حساسی را در مورد هویت کاربران جمع آوری کرده در حالی که حق چنین کاری را نداشته است.

فیس بوک مدعی شده این اقدامات را با هدف ارائه پیشنهادات بهتر دوستی به افراد انجام داده است، اما ارائه چنین توجیهاتی چندان مقبول واقع نشده است.

انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها