امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۵:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16744
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۲۲
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی موذن درهمایش صنعتی سازی و تکنولوژی نوین ساختمان اظهار داشت: در کشوری که ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی موذن درهمایش صنعتی سازی و تکنولوژی نوین ساختمان اظهار داشت: در کشوری که بیش از 80 درصد آن در معرض خطر زلزله است باید افراد دارای صلاحیت وارد عرصه ساخت و ساز شوند ، در غیر اینصورت مطمئن باشید که خطر همواره ساختمانهای کشور را تهدید می کند.
وی با انتقاد از جایگاه این سازمان در ساخت و ساز کشور افزود: با وجود اینکه این سازمان با ساختار قانونمدارانه ایجاد شده و همواره مورد حمایت دولت قرار دارد اما پس از گذشت 12 سال فعالیت ، این سازمان هنوز در جایگاه واقعی خود قرار نگرفته است.

*جزئیات تفاهمنامه همکاری با اتحادیه مشاوران املاک تهران 

موذن در خصوص جزئیات تفاهمنامه همکاری با اتحادیه مشاوران املاک تهران گفت: به دلیل اینکه دفاتر املاک اطلاعات فنی کافی جهت معرفی ملک به مشتریان نداشتند و منبعی برای آگاهی از میزان استقامت و ایمنی ساختمان نبود ، موجب شد تا کاردانهای فنی و معماران تجربی وارد میدان شوند. این اقدام کمک قابل توجهی به خریداران مسکن جهت انتخاب مطلوبتر می کند.
رئیس سازمان نظام کاردانی ساختمان استان تهران افزود: این تفاهمنامه با دو هدف اصلی آموزش به مشاوران املاک و استفاده از توان فنی کاردانهای فنی و معماران تجربی دارای پروانه اشتغال در دفاتر املاک منعقد شده است که اکنون نمایندگان دو ارگان مباحث کارشناسی را آغاز نموده و ماه آینده جزئیات امر مشخص و اعلام خواهد شد.

*کاهش هزینه های مضاعف مسکن

موذن در خصوص اینکه این اقدام چه میزان برای خریداران هزینه دارد، گفت: هزینه این خدمات اندک است به نحوی که نه تنها موجب افزایش قیمت مسکن نمی شود بلکه موجب کاهش هزینه های مضاعف گردیده، به گونه ای که خریدار با اطلاع از وضعیت فنی ملک می تواند از هزینه های آتی و غیرقابل پیش بینی پیشگیری نماید.
وی همچنین در خصوص همکاری این سازمان با شرکت مپسا اعلام کرد: طبق تفاهم صورت گرفته  قرار است از کاردانهای فنی و معماران تجربی دارای صلاحیت در پروژه های ساختمان سازی که با روش صنعتی ساخته می شود بهره گرفته شود.
وی ادامه داد: همچنین قرار است با همکاری مدیریت و اساتید شرکت مپسا سمینارهای علمی جهت آشنایی بیشتر اعضای این سازمان با امر صنعتی سازی برگزار شود.

*نیاز ساخت و ساز کشور، حضور کاردانهای فنی ساختمان

در ادامه این همایش غلامرضا هوایی، مدیر کل مقررات ملی ساختمان در خصوص به کارگیری کاردانهایی فنی ساختمان در ساخت و ساز کشور اعلام کرد: در این بحث به جای نگاه جزیره ای به مسائل، باید مولفه های لازم برای ساخت و ساز مشخص شود.
وی ادامه داد: آنچه مسلم است اینکه برای ساخت یک ساختمان باید مهندس، کاردان، معمار تجربی و کارگر فنی در کنار هم حضور داشته باشند،بنابراین اگر هر ساختمان یکی از این سه حلقه را نداشته باشد به طور حتم با مشکل مواجه می شود و با حذف هر یک از این افراد به حوزه ساخت و ساز جفا کرده ایم.
وی در خصوص اهمیت حضور کاردانهای فنی ساختمان در ساخت و ساز کشور اعلام کرد: با توجه به اینکه در رشته مهندسی، درسهایی که زمینه های کارگاهی دارند اندک است و در مقابل در دوره کاردانی به دروس کارگاهی بسیار پرداخته شده است پس کاردانها جایگاه مهمی در این بخش دارند و نیاز است که این افراد در پروسه ساخت و ساز حضور داشته باشند.
هوایی با تأکید به اینکه باید از تجربه معماران تجربی به نحو احسن بهره گرفته شود، افزود:این افراد می توانند در بحث اجرای مقررات ملی ساختمان کمک شایانی کنند و باید برای کسب تجربه این افراد به آنها التماس کنیم.
هوایی همچنین به کاردانهای فنی ساختمان این مژده را داد که از این پس این افراد در تمامی استانهای کشور و در شهرهایی با جمعیت کمتر از 50 هزار نفر حق نظارت  بر ساخت و ساز را دارند البته در استان تهران کاردانهای فنی میتوانند در کلیه شهرهای استان به استثناء  شهر تهران نظارت کنند.
 انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار