امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۶:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16750
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۲۲
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» بانک مرکزی در 21 فروردین ماه سال جاری سیستم انتقال سه وجهی را راه‌اندازی کرد. با راه‌اندازی این ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» بانک مرکزی در 21 فروردین ماه سال جاری سیستم انتقال سه وجهی را راه‌اندازی کرد. با راه‌اندازی این سیستم انتقال وجه در خودپردازها در صورتی که مبدا، مقصد و حساب هر کدام به بانک متفاوتی باشد میسر می‌شود.

طبق اعلام بانک مرکزی، بانک های آینده، اقتصاد نوین، پاسارگاد، توسعه تعاون، توسعه صادرات، حکمت ایرانیان، دی، رسالت، رفاه کارگران، سامان، سپه، سینا، شهر، صادرات ایران، صنعت و معدن، قرض الحسنه مهر ایران، کارآفرین، گردشگری، مسکن، ملی ایران، موسسه اعتباری‌ توسعه‌ و بانک کشاورزی خدمت انتقال سه جانبه را در شبکه بانکی به مشتریان ارائه می‌دهند.

بنابراین بانک‌های ملت، تجارت و پارسیان در آن زمان به شبکه وصل نشده‌اند. هم‌اکنون حدود 2 ماه و نیم از اجرایی شدن این سیستم در شبکه می‌گذرد و هنوز دلیل مشخصی برای این موضوع اعلام نشد‌ه است.

تنها یک بار معاون فناوری اطلاعات بانک مرکزی در پاسخ به سوال خبرنگاران درخصوص علت عدم اتصال این دو بانک به سامانه انتقال سه وجهی، گفت: تاکنون 22 بانک در این زمینه فعال شده و تنها 3 بانک ملت، پارسیان و تجارت فعال نیستند که بانک ملت اعلام کرده تا 15 روز آینده به این سامانه متصل خواهد شد و 2 بانک دیگر هنوز زمان مشخصی اعلام نکرده‌اند.

اما به جای 15 روز آینده حداقل 5 تا 15 روز گذشت و بانک ملت هنوز به شبکه انتقال سه وجهی متصل نشده است. همین مساله موجب ناکارآمدی این سامانه شده است زیرا با توجه به اینکه این سه بانک تعداد زیادی از حساب‌های مشتریان بانک‌ها را در اختیار دارند، حلقه این شبکه تکمیل نشده و عملا کارآمدی خود را از دست داده است.

جا دارد مسئولان بانک مرکزی و مدیران این سه بانک در یک زمان‌بندی مشخص این ابزار الکترونیکی را در بانک‌های خود راه‌اندازی کنند.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار