امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۲:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16756
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۲۲
تعداد بازدید: 100
حسین مقدم‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به این پرسش که چرا به رغم ذخیره 75 هزار تنی مرغ ...

حسین مقدم‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به این پرسش که چرا به رغم ذخیره 75 هزار تنی مرغ قیمت طی چند روز اخیر افزایش یافته است؟ گفت: در حال حاضر به دلیل وجود اعیاد و جشنها تقاضا نسبت به تولید بیشتر شده و همین عامل، سبب افزایش قیمت مرغ شده است.
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران کشور افزود: طی چهار تا 5 روز دیگر این موضوع برعکس شده و با عرضه مرغ‌های یکه از قبل جوجه‌ریزی شده بودند، میزان عرضه از تقاضا پیشی خواهد گرفت.
وی افزود: طی 6 تا 7 روز دیگر قیمت مرغ به زیر 6 هزار تومان خواهد رسید.
از مقدم‌نیا سؤال شد، چرا با وجود ذخیره‌سازی 75 هزار تنی، مرغ به بازار تزریق نمی‌شود، تا از افزایش قیمت جلوگیری شود؟ گفت: با تزریق مرغ منجمد در حال حاضر مخالفیم، زیرا این مسئله انگیزه مرغداران را برای جوجه‌ریزی بیشتر کمتر خواهد کرد، بنابر این منتظر ورود مرحله جدید مرغ به بازار هستیم و بعد از آن عرضه ذخیره‌سازی نیز انجام خواهد شد.
به گزارش فارس؛ قیمت مرغ در بازار کیلویی 6 هزار و 200 تومان رسیده است این در حالی است که پیش از این تفاهم‌نامه‌ای مبنی بر اینکه قیمت مرغ نباید بیش از 6 هزار تومان باشد، منعقد شده بود.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها