امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۲:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16769
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۲۷
تعداد بازدید: 111
سعید تقی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهارداشت: مطبوعات کشور با حرکت در مسیر دو ویژگی دولت یازدهم(تدبیر و امید) می‌توانند به آینده روشن‌تری ...

سعید تقی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهارداشت: مطبوعات کشور با حرکت در مسیر دو ویژگی دولت یازدهم(تدبیر و امید) می‌توانند به آینده روشن‌تری دست یابند.

رئیس شورای سردبیری روزنامه جهان اقتصاد افزود: مطبوعات باید امیدوار باشند که از تندروی در نظارت بر مطبوعات کاسته شود.

وی ادامه داد: توقیف و جریمه رسانه‌ها و مطبوعات محصول سخت‌‌گیری برخی مقامات است؛ باید رفتارها متعادل باشد.

وی بیان داشت: چنانچه فضای آرامی در رسانه‌ها و مطبوعات حکم‌فرما شود و شاهد سخت‌گیری دستگاه‌های نظارتی نباشیم، بدون شک مطبوعات کشور مجال می‌یابند تا در جهت کیفی‌سازی فعالیت‌ها حرکت موثری را آغاز کنند.

تقی‌پور در ادامه از کم بودن عمر مطبوعات در کشور سخن به میان آورد و گفت: متأسفانه در کشور عمر متوسط نشریات در مقایسه با سایر کشورها بسیار پایین است.

به گفته این فعال عرصه رسانه، به استثنای چند نشریه در کشور با عمر متوسط حدود 30 تا 70سال، مابقی روزنامه‌ها و نشریات کشور نتوانسته‌اند در بازه زمانی طولانی فعالیت داشته باشند.

رئیس شورای سردبیری روزنامه جهان اقتصاد بیان داشت: عمر کوتاه نشریات منجر می‌شود تا یک روزنامه پخته و تخصصی نداشته باشیم و در نهایت موجب شده است روزنامه‌ها و نشریات داخلی فاقد نهاد باشند.

وی با اعلام اینکه رسانه‌های سایر کشورها صفاتی نظیر، سریعترین خبرگزاری، دقیق‌ترین خبرگزاری،‌ رسانه‌ای با عمیق‌ترین تحلیل‌ها و ... را دارا هستند، ابراز داشت: متأسفانه در کشور ما جهت‌گیری سیاسی بر سایر صفات رسانه‌ها قالب شده است.

تقی‌پور اضافه کرد: چنانچه آرامش در رسانه‌ها حکم‌فرما باشد بدون شک قدرت استحکام در رسانه‌ها ایجاد می‌شود که در نهایت موجب ارتقای سطح کیفی رسانه‌ها می‌شود.

انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار