امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۲:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16790
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۲۷
تعداد بازدید: 100
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، تراب محمدی پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد تسهیلات سفرهای تابستانی استان افزود: در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، تراب محمدی پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد تسهیلات سفرهای تابستانی استان افزود: در اولین گام، ارسباران که دارای سه منطقه جنگلی گردشگری ممتاز است که با مصوبه ستاد تسهیلات سفرهای تابستانی استان مدیریت آنها به بخش خصوصی واگذار می‌شود.

وی با اشاره به تصویب این واگذاری به بخش خصوصی با هماهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، تصریح کرد: جنگل‌های مکیدی، آینالو و منطقه نمونه گردشگری قلعه دره‌سی در ارسباران متاسفانه به دلیل عدم نظارت صحیح در حال تبدیل شدن به مناطقی متعفن و پر از زباله هستند.

محمدی با اشاره به زیر ساخت‌های گردشگری ایجاد شده از سوی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در این مناطق از قبیل اصلاح راه‌های دسترسی، کمپ‌های گردشگری و سرویس‌های بهداشتی، واگذاری مدیریت این مناطق طبیعی را موجب رفع مشکلات آنها به منظور بهره‌برداری هرچه بهتر گردشگران و نیز حفظ این ذخایر طبیعی ارزشمند دانست.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با تاکید بر نظارت جدی و مستمر بر تاسیسات و مناطق نمونه گردشگری استان، افزود: مناطق نمونه گردشگری استان که سرمایه‌گذاری‌هایی در آنها انجام گرفته در سفرهای تابستانی پذیرای گردشگران هستند.

محمدی همچنین با اشاره به تهیه و چاپ نقشه جامع گردشگری استان یادآور شد: تاسیسات و واحدهای گردشگری، مسیرهای دسترسی به مناطق نمونه گردشگری و روستاهای هدف و امکانات موجود در این مسیرها در این نقشه جامع طرح شده است.

وی همچنین از افزایش تعداد نسخه‌های پکیج‌های اطلاع رسانی استان شامل بروشورها، سی‌دی‌ها و کتابچه‌های راهنمای گردشگری خبر داد و گفت: با استقرار راهنمایان گردشگری در ورودی ها و مناطق تاریخی طبیعی و گردشگر پذیر استان راهنمایی های مورد نیاز گردشگران تابستانی ورودی به آذربایجان شرقی به خوبی انجام می‌گیرد.

انتهای پیام/60002/ع30/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها