امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۸:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16793
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۲۷
تعداد بازدید: 174
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامحسین اسماعیلی در حاشیه همایش سراسری قوه قضائیه در خصوص عملکرد قوه قضائیه ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامحسین اسماعیلی در حاشیه همایش سراسری قوه قضائیه در خصوص عملکرد قوه قضائیه گفت: عملکرد این دستگاه را وزیر دادگستری ارائه کرد و بیان آن تکرار است.

وی افزود: در واقع افرادی که بیرون از قوا هستند همچون صاحبان فکر و اندیشه و دانشگاهیان باید عملکرد قوه را ارزیابی کنند اما در مجموع خدمتگزاران تمام تلاش خود را کرده‌اند و دستگاه قضایی عملکرد موفقی داشته‌اند.

وی درباره قانون جدید مجازات اسلامی گفت: این قانون با زحمت مجلس و شورای نگهبان بیش از 10 روز است که لازم‌الاجرا شده و ما در این قانون تأثیرات خوبی را شاهد بودیم.

اسماعیلی تأکید کرد: همچنین فرایند رسیدگی به پرونده‌های مجرمان و کاهش جمعیت کیفری از مواردی است که این قانون به دنبال دارد.

وی معافیت از کیفر و تعویق در صدور حکم را از دیگر موارد قانون مجازات اسلامی دانست.

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور خاطر نشان کرد: در قانون مجازات اسلامی از مجازات جایگزین استفاده می‌شود و همچنین تأخیر در مجازات و کاهش جمعیت کیفری از موارد این قانون است.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه می‌گویند زندان‌های امروز دانشگاهی برای بزهکاران است گفت: آنچه که از زندان‌های امروز می‌بینیم مکان‌هایی برای اصلاح و بازپروری مجرمان است و در واقع فعالیت‌های فرهنگی در زندان‌ها شکل می‌گیرد و افرادی که قبل از ورود به زندان بی سواد و بیکار بودند برای آنها در زندان سواد و شغل مناسب در نظر گرفته می‌شود.

وی افزود: همچنین باورهای دینی به آنها آموزش داده شده و در داخل زندان‌ها با حرفه‌های مختلف و سواد‌آموزی آشنا می‌شوند که در حال حاضر زندانیان در 70 رشته مختلف آموزش دیدند.

وی افزود: آنها که می‌گویند زندان‌ها دانشگاه جرم‌آموزی است اشتباه می‌کنند چرا که اطلاعات درستی ندارند و به روز نیستند.

اسماعیلی تأکید کرد: یکی از اساتید دانشگاه مطرح کرده بود ما 65 درصد مجرم با سابقه داریم که این رقم فقط 16 درصد است و این نشان از بی‌اطلاعی افراد دارد.

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور گفت: ما بیشترین آموزه‌های دینی را در زندان داریم و 80 درصد زندانیان نمازهای پنجگانه خود را به جماعت می‌خوانند و 65 درصد از آنها در کلاس قرآن آموزش می‌بینند.

وی ادامه داد: برای اینکه زندان‌ها به دانشگاه اصلاح تبدیل شود باید اعتبار در اختیار ما قرار گیرد تا بتوانیم برای پیشرفت این موضوع اقدام کنیم.

وی در خصوص اجرای طرح پابند‌های الکترونیک گفت: اجرای این طرح از نیمه دوم سال جاری آغاز می‌شود.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار