امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۹:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16796
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۲۷
تعداد بازدید: 122
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس علیرضا آقایی در حاشیه همایش سراسری قوه قضائیه در خصوص عملکرد دستگاه قضایی گفت: ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس علیرضا آقایی در حاشیه همایش سراسری قوه قضائیه در خصوص عملکرد دستگاه قضایی گفت: ما ادعا می‌کنیم که حرکت قوه قضائیه رو به جلو بوده اما این بدین معنا نیست که مشکلی وجود ندارد بلکه بدین معناست که ما مشکلات را شناخته و تصمیم به رفع آنها گرفته‌ایم.

وی یکی از اقدامات خوب دستگاه قضایی را مربوط به بحث پیشگیری از وقوع جرم دانست و افزود: یکی از اقدامات مناسب دستگاه قضایی مربوط به بحث پیشگیری از وقوع جرم بود که باید صورت می‌گرفت همچنین بحث توسعه فناوری‌های نوین در قوه قضائیه از اقدامات مهمی بوده که این امکان را فراهم کرده تا در دادگستری استان تهران از طریق سیستم مسائل را رصد کنیم.

وی یکی دیگر از اقدامات دستگاه قضایی را مربوط به حفظ بحث حقوق بشر دانست و تأکید کرد: ما در استان تهران تلاش کردیم تا از دستورالعمل‌ها برای فعالیت‌هایمان بهره ببریم و در واقع تیم‌هایی از قضات عالی‌رتبه دادگستری استان تهران داریم که برای حفظ حقوق شهروندی اقداماتی از جمله سرکشی به بازداشتگاه‌ها را انجام داده‌اند که آثار خوبی به همراه داشته است.

رئیس کل دادگستری استان تهران تصریح کرد: خوشبختانه در این زمینه قوه قضائیه همراه و پشتیبان خوبی برای ما بوده و ما باید همین مسیر را با جدیت ادامه دهیم و از حقوق و قوانین بهره‌مند شویم.

آقایی در پاسخ به این سؤال که نمره شما به عملکرد دستگاه قضایی چیست گفت: سخت است که بخواهیم به عملکرد قوه قضائیه و سازمان‌های تابعه نمره دهیم ولی با تمام مشکلات که با آن روبرو هستیم از جمله کمبود قاضی و نداشتن ساختمان در مجموع نمره 14 یا 15 را به دادگستری تهران می‌دهیم و این بدان معناست که تا نمره ایده‌آل 5 یا 6 نمره فاصله داریم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها