امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۰:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16802
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۲۷
تعداد بازدید: 142
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از ستاد مبارزه با موادمخدر،در پیام بان‌کی‌مون آمده است: امسال دیداری از مرکز بازپروری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از ستاد مبارزه با موادمخدر،در پیام بان‌کی‌مون آمده است: امسال دیداری از مرکز بازپروری سان پاتریکنانو در شمال ایتالیا داشتم، جایی که در آن هزارو 200 مرد و زن جوان از 28 کشور فرا می‌گیرند چگونه خود را از بند نفرین اعتیاد رها نمایند تا بتوانند از زندگی مولد و با منزلت لذت ببرند.
 
مسیرآنان آسان نیست. نیاز به شهامت، تعهد و دلسوزی مددکاران متعهد دارد. اما اعضای این جامعه الهام‌بخش درک می‌کنند که خوشوقت هستند. در سراسر جهان مواد مخدر تهدیدی علیه سلامت و رفاه جوانان، کودکان خانواده‌ها و جوامع است و میلیاردها دلاری که از راه تجارت مواد مخدر و فساد تولید می‌شود موجب تقویت توان شبکه‌های جنایی و ایجاد وحشت و بی‌ثباتی می‌‌شود.

در ادامه این پیام آمده است: قاچاق غیرقانونی مواد مخدر مانع واضحی در برابر توسعه است. این مشکل فرامرزی به پاسخ محکم و هماهنگ نیروی انتظامی در درون و بین کشورها نیاز دارد. رویارویی با جنایت سازماندهی شده و قاچاق مواد مخدر مسئولیتی مشترک است. اما حاکمیت قانون تنها بخشی از این معادله است. برای مثال به کشاورزان وابسته به کشت گیاهانی که مواد مخدر از آنها به دست می‌آید مانند کوکائین، ماری جوانا و تریاک، باید منبع درآمد جایگزین ارائه شود و در عین حال به مصرف کنندگان مواد مخدر باید به جای انگ زدن کمک شود.

این پیام می‌افزاید: رویکرد حقوق بشری و علمی در زمینه بهداشت همگانی آنها راه صحیح برای جلوگیری و درمان اعتیاد، همچنین عواقب مرتبط آن مانند انتقال اچ‌آی‌وی از راه تزریق غیر ایمن است. ما باید تهدیدهایی مانند مشکل نوظهور مواد مخدر روانگردان را حل کنیم که بسیاری از آنها تحت کنترل بین‌المللی نیستند. جوانان به ویژه باید نسبت به خطرات این‌گونه مواد مخدر آگاه شوند.

در این پیام آمده است: در این روز بین‌المللی مبارزه با مواد مخدر و قاچاق آن اینجانب تمام دولت‌ها، رسانه‌ها و جامعه مدنی را فرا می‌خوانم تا هر آنچه ممکن است برای افزایش آگاهی نسبت به خطر ایجاد شده به وسیله مواد مخدر انجام دهند و کمک کنند تا مانع سود بردن افراد از استفاده از آنها شوند.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها