امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۲:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16811
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۱
تعداد بازدید: 36
آیت‌الله عباس کعبی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به کشته شدن چهار تن از شیعیان در نیمه شعبان در کشور مصر، با محکوم کردن این اقدام ...

آیت‌الله عباس کعبی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به کشته شدن چهار تن از شیعیان در نیمه شعبان در کشور مصر، با محکوم کردن این اقدام عناصر سلفی و وهابی اظهار داشت: شیعیان در طول تاریخ به مظلومیت، حقانیت، استواری و مقاومت در مسیر اسلام ناب محمدی و اهل‌بیت(ع) شناخته شده‌اند.

وی تصریح کرد: شهادت یکی از ارکان مهم اصول شیعه است که با این خون‌ریزی‌ها ارزش شیعه کم نمی‌شود بلکه در دنیا مظلومیت خود را نشان می‌دهد.

این عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه مظلومیت‌های شیعه در طول تاریخ سبب شکوفایی و رشد آن شده است، اضافه کرد: جنایتی که در کشور مسلمان مصر توسط مجموعه‌ای از اراذل و اوباش صورت گرفت به شدت محکوم است.

* شیعیان ترسی از نثار جان خود در راه امام زمان(عج) ندارند

کعبی با تاکید بر اینکه تمام شیعیان همچون 4 شیعه‌ای که روز گذشته به شهادت رسیدند در راه امام زمان(عج) ترسی از نثار جان خود ندارند، گفت: شیخ حسن شحاته شیعه بزرگ و مشهوری در کشور مصر بود که توسط عناصر سلفی به شهادت رسید.

وی با اشاره به اینکه جنایت و فاجعه در مصر به گونه‌ای سنگین بود که مردم و دولتمردان مصری آن را محکوم کردند، اضافه کرد: این گونه حوادث نتیجه تفکر شیعه ستیزی دشمنان اسلام است.

* الازهر و علمای مصری تدبیر کنند

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: برای پایان دادن به حرکت تند تکفیری‌ها و کسانی که ضد امت اسلام عمل می‌کنند دولت‌مردان، نخبگان و علمای بیدار مصر از جمله الازهر تدبیر جدی باید کنند.

* اخوان المسلمین با تکفیری‌ها مرزبندی کند

کعبی با تاکید بر اینکه گروه اخوان المسلمین باید مرزبندی شفافی با تکفیری‌های سلفی داشته باشد، اضافه کرد: امروز تکفیری‌های سلفی و تندرو به یک خطر و تهدید عمده برای امت اسلامی به‌ویژه برای حوزه بیداری اسلامی در کشورهای تونس، مصر و لیبی محسوب می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه مردم و دولت‌های حوزه بیداری اسلامی نیز باید مرزبندی شفافی با عناصر تکفیری داشته باشند، خاطرنشان کرد: در غیر این صورت مسئولیت جنایت‌های گروه‌های تکفیری بر عهده آنها نیز خواهد بود.

* اقدامات جنایت کارانه تکفیری‌ها ضربه به بیداری اسلامی است

این عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: از نظر بشری و اسلامی و با هر منطقی جنایت‌های هولناک گروه‌های تکفیری علیه اسلام، بیداری اسلامی و وحدت اسلامی است.

کعبی در پایان خاطرنشان کرد: این اقدام هولناک بازتاب شیعه ستیزی و نتیجه اقدامات تکفیری‌های بی منطق و متحجر است.
انتهای پیام/78008/صا40
برچسب ها:
آخرین اخبار