امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۵:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16830
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۵
تعداد بازدید: 137
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خانه ملت، جواد هروی رئیس گروه دوستی پارلمان ایران و ایتالیا در دیدار با جان سانتی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خانه ملت، جواد هروی رئیس گروه دوستی پارلمان ایران و ایتالیا در دیدار با جان سانتی سفیر ایتالیا که صبح امروز سه‌شنبه (چهارم تیر ماه 92) برگزار شد با اشاره به پیشینه خوب و دیرینه مناسبات ایران و ایتالیا، بر لزوم گسترش همکاری‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی میان دو کشور تأکید و اظهارداشت: افزایش ارتباطات دوستانه فیمابین ایران و ایتالیا در عرصه‌های مختلف به ویژه در زمینه روابط پارلمانی نقش مهمی در نزدیکی دیدگاه‌های دو کشور و کمک به برقراری صلح و ثبات در منطقه دارد.

وی در همین راستا بر اهمیت تشکیل گروه‌ دوستی پارلمانی میان مجالس و دو کشور در پارلمان ایتالیا تأکید و از آمادگی مجلس شورای اسلامی به ویژه گروه دوستی پارلمانی ایران و ایتالیا برای حمایت از گسترش مناسبات دوستانه سیاسی، اقتصادی و پارلمانی دو کشور خبر داد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی و ایتالیا در بخش دیگری از سخنان خود ناعادلانه خواندن تحریم‌های غرب علیه کشورمان به ویژه در عرصه دارو و درمان، خواستار رفع آن و پیشگامی ایتالیا در این زمینه شد.

نماینده قائنات در مجلس شورای اسلامی در پایان این دیدار با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر با توجه به افزایش جمعیت دانشگاهیان و بالا رفتن حجم تحقیقات علمی در سال‌های اخیر به قطب علمی و دانشگاهی در منطقه مبدل شده است، خواستار استفاده از ظرفیت‌های دو کشور در زمینه تبادل استاد و دانشجو و گسترش همکاری میان مراکز دانشگاهی معتبر ایران و ایتالیا شد.

جان سانتی سفیر ایتالیا در تهران نیز در این دیدار با تبریک برگزاری موفقیت‌آمیز و پرشور انتخابات ریاست ‌جمهوری و شوراهای شهر و روستا در ایران، نسبت به آغاز دوران جدید و پرشور در روابط دو کشور ابراز امیدواری کرد.

وی با اشاره به تأثیر فراوان مناسبات پارلمانی در تأمین منافع دو کشور خواستار گسترش ارتباط میان پارلمان‌های ایتالیا و ایران و تبادل هیئت‌های پارلمانی به ‌ویژه میان گروه‌های دوستی پارلمانی دو کشور شد.

سفیر ایتالیا در تهران در پایان این دیدار با مثبت خواندن دورنمای روابط دو کشور، خواستار حمایت مجلس شورای اسلامی از توسعه همکاری‌های دوستانه فیمابین ایران و ایتالیا در همه عرصه‌ها شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها