امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۲۱:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 168394
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۵ - ساعت ۱۰:۲۸
تعداد بازدید: 275
به گزارش «پیروان مــوعــود»، خبرگزاری اسپوتنیک در گزارشی نوشت: چگونه عربستان سعودی به هدف جدید تروریست‌های داعش تبدیل شد؟در این ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، خبرگزاری اسپوتنیک در گزارشی نوشت: چگونه عربستان سعودی به هدف جدید تروریست‌های داعش تبدیل شد؟

در این گزارش آمده است: وزیر امور داخلی عربستان روز شنبه اعلام کرد نیروهای امنیتی سعودی دو تروریست داعشی را در شمال ریاض، پایتخت عربستان به هلاکت رساندند. در همین رابطه، عمر بدرالدین – کارشناس امور تروریسم – گفت: عربستان سعودی به هدف جدیدی برای تروریست‌های داعشی تبدیل شده است.

بدرالدین می‌افزاید: زمانی که نیروهای عراقی به طور کامل شهر موصل را از دست تروریست‌ها آزاد کنند، شبه نظامیان تندرو برای یافتن پناهگاه جدید به دیگر مناطق خاورمیانه پراکنده خواهند شد. بسیاری از این تروریست‌ها با سلاح‌ها و تجربه‌های جنگی خود به عربستان سعودی بازخواهند گشت.

پیش‌تر دو تروریست داعشی به نام سلیم بن یسلام السائری و طلال بن سمران الساعدی در روز‌های اخیر در هنگام فرار در تیراندازی نیروهای پلیس در پایتخت عربستان کشته شدند. بدرالدین در این رابطه می‌گوید: یکی از این دو تروریست به دنبال کمربند انتحاری برای عملیات تروریستی بود. ابوبکر بغدادی، سرکرده گروه تروریستی داعش بارها خواستار انضمام کشورهای حوزه خلیج فارس به آنچه خلیفه اسلامی داعش خوانده، شده است. این کارشناس مسائل تروریسم معتقد است شاید سرکرده داعش حرف خود را به عمل تبدیل کرده و به تروریست‌ها برای فعال شدن در عربستان دستور داده است.

بدرالدین تاکید می‌کند: تهدید بالقوه برای امنیت عربستان زمانی افزایش می‌یابد که هزاران زائر برای مناسک حج عمره و تمتع به این کشور وارد می‌شوند. نیروهای امنیتی سعودی اطلاعات لازم درباره تمامی تروریست‌های داعشی را ندارند و همین امر شرایط را برای آنها در شناسایی تهدیدات بالقوه در زمان ورود هزاران زائر به عربستان دشوار می‌کند.

آخرین اخبار
پربازدید ها