امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۵:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16843
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۶
تعداد بازدید: 159
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که امروز (سه‌شنبه) در آستانه سالگرد انفجار حزب جمهوری اسلامی در هفتم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که امروز (سه‌شنبه) در آستانه سالگرد انفجار حزب جمهوری اسلامی در هفتم تیر با خانواده‌های شهدای این فاجعه سخن می‌گفت، گلایه‌های برخی آنها را به‌ حق دانست.

وی افزود: خون شهدای هفتم تیر، آینده نظام اسلامی را بیمه کرد و کشور بعد از این فاجعه از شرّ تروریست‌های منافق نجات یافت و لذا این شهدا و خانواده‌های معززشان از جمله پیشتازان و صاحبان انقلاب هستند.

هاشمی رفسنجانی متذکر شد: حیف است آثار و برکات خون شهدای انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی که کشور را در آن مقطع از شرّ بدخواهان تروریست نجات داد، دستخوش افکار باندی و جناحی شود و برخی برخوردهای سلیقه‌ای جناحی، سیاسی و گروهی و طردها، موجبات رنجش‌ خاطر و گلایه‌های خانواده‌هایشان را فراهم کند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اهمیت خون شهدا به اندازه آثار وجودی آنان در جامعه اثربخش و مؤثر است و به‌ویژه در انفجار هفتم تیر، دشمنان قصد داشتند نظام اسلامی را در آن مقطع در قوای قضائیه، مجریه و مقننه از مشروعیت ساقط کنند که البته نتوانستند و بلکه نتیجه معکوس گرفتند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در تشریح سابقه شکل‌گیری حزب جمهوری اسلامی و نقش اساسی و بی‌بدیل آن در حل مشکلات و معضلات کشور به عنوان حزبی فراجناحی و مستقل گفت: در اندک زمانی این حزب توانست زمام امور کشور در قوای مقننه و مجریه را ثبات بخشد و جلوی انحرافات و تلاش‌های ضدانقلاب و منافقین را بگیرد که البته به همین دلیل نیز مورد بغض و کینه بدخواهان و دشمنان قرار گرفت.

وی ادامه داد: پس از تشکیل مجلس قوی شورای اسلامی با حضور نیروهای اصیل انقلاب، امام(ره) فرمودند که "مجلس در رأس امور است".

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به فضای غمبار پس از حادثه هفتم تیر و مشکلاتی که برای کشور به وجود آمد، گفت: بعد از آن حادثه، شنیدن صدای زنگ مجلس برای به حدّ نصاب رسیدن جلسه بهترین موسیقی برای من بود که آن‌هم به دلیل رشادت بازماندگان حادثه و حضور نیمه‌ جان آنها در مجلس شورای اسلامی بود.

هاشمی رفسنجانی با ابراز تأسف از بعضی اقدامات جریان‌ها، گروه‌های افراطی و افراد که در حق خانواده شهدای هفتم تیر حق‌ ناشناسی کردند، تشریح کرد: رفتار با ذریه پیامبر اسلام(ص) و علی(ع) پس از وفات پیامبر بزرگوار اسلام، بهترین تسلّی و الگو و درس برای امروز ماست.

وی تصریح کرد: تاریخ تکرار می‌شود و قطعاً در آینده نیز تکرار خواهد شد اما آنچه ماندنی و پایدار است، خلوص و اخلاص است و ریاکاری، زهدفروشی و ظاهرسازی و افراط‌گری، موقتی، مقطعی و فانی است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان با قدردانی از خانواده‌های شهدای 7 تیر، ابراز امیدواری کرد در آینده، تبعیضات به وجود آمده، رفع گردیده و شاهد باشیم قتلگاه این شهدا، به عنوان مکان یادبودی از این عزیزان و محلی برای مردان آزادمنش انقلاب اسلامی باشد.

در ابتدای این دیدار که خانواده شهید مظلوم دکتر بهشتی و برخی دیگر از خانواده‌های معزز شهدای هفتم تیر حضور داشتند، تنی چند از حضار از جمله دکتر محمدرضا بهشتی، دکتر لواسانی و آقایان صادقی و اصغرنیا به نمایندگی از سایر خانواده‌ی شهدا به ایراد سخنرانی پرداختند.

آنها از مشکلاتی که در مکان یادبود شهدای هفتم تیر وجود دارد ابراز گله‌مندی کرده و خواستار توجه و راهنمایی‌های آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در این زمینه شدند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها