امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۴:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 168477
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۵ - ساعت ۱۱:۳۷
تعداد بازدید: 280
به گزارش «پیروان مــوعــود»، فعالان حقوقی در عربستان از جان باختن «جابر العقیلی» از شهروندان این کشور خبر دادند.وبگاه خبری ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، فعالان حقوقی در عربستان از جان باختن «جابر العقیلی» از شهروندان این کشور خبر دادند.

وبگاه خبری «عیون الخلیج» به نقل از این فعالان گزارش داد که العقیلی در پلیس آگاهی «تاروت» منطقه «قطیف» واقع در شرق عربستان جان باخته است.

این فعالان همچنین تأکید کرد که نیروهای پلیس یک هفته پیش وی را بازداشت کرده بودند و به دلیل شکنجه زیاد، شهید شده است.

منابع حقوقی نیز اعلام کردند که العقیلی 45 ساله، به اتهام قایقرانی در منطقه ممنوعه بازداشت شده بود.

این منابع تأکید کردند که خبر شهادت وی در «شرایط مبهم و نامعلومی» اعلام شده است. ولی فعالان میگویند که شکنجه و بدرفتاری با وی علت اصلی شهادتش است.

طبق این گزارش، مسئولان سعودی نیز برای اینکه از زیر بار مسئولیت شهادت وی شانه خالی کنند، مدعی شدند که العقیلی در داخل زندان خود را به دار آویخته است. خانواده العقیلی اما این داستان مقامات سعودی را که بارها دست به چنین جنایاتی زدند قبول ندارند.

در همین راستا، گروه «الاحرار» در توئیتر نیز اعلام که مقامات عربستان از خانواده العقیلی خواسته‌اند که اعلام کنند فرزندشان خودکشی کرده تا در مقابل به آنان اجازه داده شود که وی را ببینند.

به گزارش الاحرار، خانواده العقیلی این درخواست را رد کرده و خواستار دیدن فرزند خود هستند.

رژیم آل سعود بنا به دلایل مذهبی و فرقه‌ای و به صورت هدفمند افراد غیر نظامی ساکن القطیف را هدف قرار میدهد که در راستای انتقامگیری از جنبش مردمی است که به رهبری «شیخ نمر النمر» از سال 2011 در این منطقه صورت گرفت؛ شخصی که سعودیها وی را در ژانویه سال گذشته اعدام کردند.

آخرین اخبار
پربازدید ها