امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۲۳:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16862
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۹
تعداد بازدید: 97
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس نشست فوق‌العاده کشورهای صادر کننده گاز 8 تیرماه با حضور وزیران کشورهای عضو ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس نشست فوق‌العاده کشورهای صادر کننده گاز 8 تیرماه با حضور وزیران کشورهای عضو برگزار می‌شود و همچنین 10 تیرماه نیز مقرر شده است، تا رئیسان جمهور کشورهای عضو در مسکو نیز در این نشست حضور داشته باشند.

براین اساس قرار است محمود احمدی نژاد طی سفر به مسکو دیدار دو جانبه ای نیز با پوتین رئیس جمهور کشور روسیه نیز داشته باشد.

این نشست با حضور نمایندگانی از ١٣ کشور عضو جی یی سی اف که شامل الجزایر، مصر، گینه استوایی، ایران، لیبی، نیجریه، عمان، قطر، روسیه،ترینیداد و توباگو، امارات و ونزوئلا و اعضای ناظر، عراق، قراقستان و هلند برگزار می‌شود.

در نشست وزرای انرژی و روئسای جمهور کشورهای عضو سازمان GECF مقرر شده است تا ضمن فرصت تقویت همکاری میان کشورهای عضو درباره بازار و صنعت گاز نیز تبادل نظر شود.

از طرفی نیز مقرر شده است در این نشست پیشرفت های کنونی بازارهای جهانی گاز، موقعیت صنعت گاز به صورت کلی و در کشورهای عضو به صورت جداگانه، دیدگاه های کشورهای عضو درباره سیاست های انرژی و گاز خود و مصرف کنندگان و وضعیت کنونی و آینده جی یی سی اف بررسی شود.

براساس این گزارش اعضای مجمع کشورهای صادرکننده گاز، ٤٢ درصد از تولید گاز جهان، ٧٠ درصد از ذخایر گازی جهان، ٣٨ درصد از انتقال گاز با خط لوله و ٨٥ درصد از تجارت گاز طبیعی مایع شده (ال ان جی) را در اختیار دارند.

کشورهای الجزایر، بولیوی، مصر، گینه استوایی، ایران، لیبی، نیجریه، قطر، روسیه، ترینیداد و توباگو، ونزوئلا و عمان که آبان سال ١٣٩٠به جی یی سی اف پیوستند، از اعضای این مجمع جهانی به شمار می روند.

هلند، قزاقستان و نروژ نیز به عنوان عضو ناظر در مجمع کشورهای صادرکننده گاز مطرح هستند که عراق نیز به تازگی به این جمع پیوسته است.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها