امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۵:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16873
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۱
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش در نشست خبری که امروز در سالن جلسات دفتر وزارتی در ساختمان ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش در نشست خبری که امروز در سالن جلسات دفتر وزارتی در ساختمان مرکزی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس در خصوص مطالبات معوقه فرهنگیان اظهار داشت: همه حق‌التدریس‌ها تا پایان اسفند پرداخت شده است و یک ماه از بهار را نیز پرداخت کردیم.

وی با بیان اینکه مطالبات فرهنگیان پرداخت شده است، افزود: اعتبارات به استان‌ها ابلاغ شده است و نباید در پرداخت آن به فرهنگیان تعلل کنند.

حاجی‌بابایی در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار فارس مبنی بر اینکه «آیا با تغییر رئیس‌جمهور و وزیر آموزش و پرورش»، اجرای نظام «3ـ3ـ6» برای آماده شدن زیر ساخت‌ها متوقف می‌شود؟»، گفت: آنچه در آموزش و پرورش انجام شده است، بر اساس سند تحول بنیادین است که مرحله اول اجرای نظام آموزشی جدید «3ـ3ـ6» بود و اجرای 4 تا 3 ممکن است، 6 سال طول بکشد.

وی ادامه داد: ممکن است در ابتدای مهرماه امسال تنها 15 تا 20 درصد مدارس بتوانند «3ـ3ـ3ـ3» را اجرا کنند زیرا رضایت‌مندی مردم را برای اجرا می‌خواهد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه کسی اجرای نظام آموزشی «3ـ3ـ3ـ3» را متوقف نمی‌کند، افزود: اجرای نظام جدید آموزشی بر اساس سند تحول آموزش و پرورش است و این سند نیز مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

حاجی‌بابایی با بیان اینکه آموزش و پرورش نیاز به آرامش روانی جامعه دارد، اضافه کرد: کاری که در آموزش و پرورش انجام شد، ریل‌گذاری است.

* زمان آزمون آموزش و پرورش مشخص نیست/ استخدام به این شکل یکبار برای همیشه

وزیر آموزش و پرورش به وضعیت نظام رتبه‌بندی معلمان اشاره کرد و گفت: برای اجرای نظام رتبه‌بندی معلمان بخشی را در دولت، بخشی را مجلس و بخشی را شورای عالی انقلاب فرهنگی دنبال می‌کنیم که بخش مربوط به دولت به تصویب رسید.

وی افزود: از این پس معلم تنها از طریق دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه شهید رجایی و در مواردی خاص از طریق آزمون جذب می‌شود.؛ ضمن اینکه معلمان باید دوره‌های تخصصی و حرفه‌ای را بگذرانند و معلم باید گواهی‌نامه حرفه‌ای معلمی را دریافت کند.

حاجی‌بابایی ادامه داد: 70 درصد از اعتبارات نظام رتبه‌بندی معلمان از محل مهندسی نیروی انسانی تأمین می‌شود. 

وی در خصوص برگزاری آزمون معلمان پیش‌دبستانی با بیان اینکه زمان آزمون آموزش و پرورش مشخص نیست، اظهار داشت: بر اساس مصوبه مجلس آموزش و پرورش دو سال فرصت دارد که چنین آزمونی را برگزار کند و باید تخصص، رشته، نیاز منطقه و اعتبار پیش‌بینی شود.

وزیر آموزش و پرورش تأکید کرد: دیگر چنین آزمونی مانند آزمون استخدامی به این شکل در آموزش و پرورش برگزار نخواهد شد و تنها این آزمون برای کسانی برگزار می‌شود که فکر می‌کردند حق‌شان تضییع شده است.

* ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس 15 تیرماه پایان می‌پذیرد

حاجی‌بابایی به موضوع تحقیق و تفحص از این وزارتخانه اشاره کرد و گفت: بحث تحقیق و تفحص مطرح نبوده است بلکه یک نماینده بررسی درباره استان خود را خواستار شده است.

وی درباره مطالبات دانش‌آموزان شین‌آبادی اظهار داشت: دو خانواده دانش‌آموزان شین آبادی در خواست داشتند که فرزندانشان در بیمارستان ساسان بستری شوند که با هماهنگی با وزارت بهداشت انجام شد.

این مقام مسئول در وزارت آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس 15 تیرماه پایان می‌پذیرد، گفت: تا آخر تیرماه باید ساماندهی مدارس انجام شود.

وی، تیراژ کتاب درسی را برای ابتدای مهر ماه امسال حدود 132 میلیون تا 135 میلیون جلد عنوان کرد و گفت: از این تعداد 20 میلیون جلد مربوط به کتاب‌های جدیدالتألیف سوم ابتدایی و اول متوسطه است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها