امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۹:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16876
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۱
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس مسعود فلاحی امروز در مراسم رونمایی از سند تحول پرستاری در نظام سلامت در مرکز فرهنگی سید الشهدا در حضور معاون اول ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس مسعود فلاحی امروز در مراسم رونمایی از سند تحول پرستاری در نظام سلامت در مرکز فرهنگی سید الشهدا در حضور معاون اول رئیس جمهوری گفت:  ایجاد معاونت پرستاری در وزارت بهداشت یکی از آرزوهای دیرینه پرستاران کشور بود که در این دولت محقق شد زیرا بیش از ۵۰ درصد نیروهای نظام سلامت پرستار هستند و این قشر عظیم خدمتگزار متولی و شخصی که از حقوق حرفه‌ای و صنفی شان در مراجع تصمیم گیری دفاع کنند، نداشتند.
 
وی ادامه داد: اما از این پس پرستاران در تصمیم گیریهای کشور تأثیر گذار خواهند بود و البته این بهانه که پرستاران در مدیریت و تصمیم گیری نقش ندارند دیگر گرفته شده است و اگر کم کاری و ضعف و مشکلی باشد در آینده باید پاسخگو باشیم زیرا از ما می‌پرسند که شما پرستاران چه کار کرده‌اید.
 
فلاحی گفت: معاونت پرستاری وزارت بهداشت دو وظیفه عمده دارد یکی از اصلاح و تحول در حرفه پرستاری، استانداردسازی و کیفی کردن خدمات این حرفه که به افزایش رضایتمندی مردم و کاهش هزینه های آنها می‌شود و دوم بهبود وضعیت زندگی پرستاران.
 
وی ادامه داد:‌ بنده که امروز به نمایندگی از جامعه پرستاری در سمت معاون وزیر بهداشت در امور پرستاری منصوب شده‌ام. در حضور جامعه پرستاری تعهد می‌دهم این اهداف را دنبال کنم و متعهد خواهم بود در مسیر قانون برنامه توسعه پنجم، نقشه جامع علمی سلامت کشور، قانون سازمان نظام پرستاری، سند تحول حرفه پرستاری که امروز رونمایی می‌شود و کدهای اخلاق پرستاری گام بردارم.
 
معاون امور پرستاری وزیر بهداشت گفت: یکی از برنامه‌هایی که دنبال خواهم کرد، ارائه خدمات آموزشی به بیماران و خانواده‌های آنهاست تا با پیشگیری از بیماری و ارائه خدمات مراقبتی در منزل بتوانند از بار هزینه‌های درمان و بستری خود و کشور کم کنند.
 
وی افزود: اقدام دیگر ایجاد صدای پرستار مشاور است تا مردم بتوانند تماس بگیرند و سؤالات خود را در این زمینه بپرسند.
 
فلاحی ادامه داد: اقدام دیگر راه‌اندازی خدمات پرستار مدرسه در مدارس کشور است که در کشورهای پیشرفته وجود دارد زیرا در مدارس دانش آموزان بیمار مثلاً دیابتی، صرعی؛ هموفیلی یا افرادی که دچار تروما شده‌اند، نیاز به خدمات مراقبتی دارند که باید در دسترسشان باشد.
 
معاون وزیر بهداشت گفت: همچنین ایجاد خدمات پرستاری در پارک، راه آهن و مراکزی بیرون بیمارستان نیز لازم است. طرح دیگر ایجاد هیئت علمی بالینی پرستاری است که در این زمینه از تجارت پرستاران با سابقه و کارشناسی ارشد برای آموزش استفاده خواهیم کرد.
 
وی ادامه داد: برنامه دیگری که دنبال خواهیم کرد ایجاد آرامش در بین کادر پرستاری و آموزش مهارت ارتباط بامردم است زیرا بیماران و همراهان آنها در شرایط غیر متعارف هستند. پرستاران باید شرایط آنها را درک کنند و مهارت ارتباط برقرار کردن در این شرایط خاص را داشته باشند به خصوص اینکه با وجود خدمات علمی پرستاران به مردم بخش زیادی از نارضایی مردم به خاطر برخی رفتارهای نامناسب است.
انتهای پیام/‌
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها