امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۰:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16878
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۱
تعداد بازدید: 108
به گزارش خبرنگار حوادث خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مسئول یک کارخانه صنایع چوب با مراجعه به کلانتری 154 چیتگر به مأموران اعلام کرد ...

به گزارش خبرنگار حوادث خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مسئول یک کارخانه صنایع چوب با مراجعه به کلانتری 154 چیتگر به مأموران اعلام کرد که کارخانه اش واقع در جاده مخصوص مورد سرقت به شیوه سرقت به عنف قرار گرفته و سارقان پس از درگیری با نگهبان کارخانه و حبس کردن وی، اقدام به سرقت اجناس داخل انبار کارخانه و همچنین دو دستگاه خودرو کرده‌اند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت به عنف و به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای امور جنایی تهران، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مسئول کارخانه پس از حضور در اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در اظهاراتش عنوان داشت: صبح روز جمعه در منزل بودم که از کارخانه با من تماس گرفته شد که سرقتی در کارخانه انجام شده؛ با سرعت به کارخانه رفته و متوجه شدم که نیمه‌های شب و به گفته نگهبان، چهار نفر وارد کارخانه شده و ضمن ضرب و شتم، با تهدید قمه اقدام به بستن دست و پای وی کرده و علاوه بر سرقت اجناس از داخل انبار و دفتر کارخانه، کامیون خاور و پیکان وانت کارخانه را نیز سرقت کرده‌اند.

نگهبان کارخانه در توضیح نحوه سرقت از کارخانه، به کارآگاهان گفت: در حدود ساعت 2 نیمه شب، با شنیدن صدا به سمت در کارخانه رفته که ناگهان با چهار جوان قمه به دست روبرو شدم؛ آن‌ها مرا با سیم و کابل بسته و در داخل اتاق آویزان کردند و بعد از جمع کردن اموال داخل انبار، آنها را بارِ کامیون خاور و وانت کرده و از کارخانه خارج شدند؛ من نیز پس از رفتن آن‌ها با تلاش زیاد موفق به باز کردن دست و پا شده و در ساعت 6:15 با تلفن 110 تماس گرفته و موضوع را به پلیس اطلاع دادم.

مأموران کلانتری 151 یافت آباد در حین گشت زنی در منطقه خلیج فارس ـ خیابان شهید بهشتی ـ روبروی انبار آب و فاضلاب متوجه تقاضای کمک از داخل انبار یک شرکت شدند که ضمن ورود به داخل انبار مشاهده کردند که دو نفر نگهبان انبار توسط افرادی حبس شده‌اند.

سارقین با مشاهده مامورین، با به جای گذاشتن دو دستگاه خودرو خاور و پیکان وانت دارای سابقه سرقت در محل، اقدام به فرار کردند که در پی تعقیب و گریز، یکی از سارقان به نام جمال 25 ساله دستگیر و و در بازرسی از خودرو خاور پارک شده در مقابل در انبار چندین قیچی آهن بر و ماسک صورت کشف شد.

با انتقال متهم به اداره پنجم پلیس آگاهی وی علاوه بر اعتراف به مشارکت در سرقت خیابان شهید بهشتی، صراحتاً به سرقت از کارخانه چوب اعتراف و هویت همدستان خود به اسامی صادق 24 ساله، محمد 20 ساله، امیر 19 ساله و علی 24 ساله را معرفی کرد؛ همچنین در همان تحقیقات اولیه مشخص شد که هر چهار متهم در یک‌جا سکونت دارند.

همزمان با آغاز تحقیقات در اداره پنجم پلیس آگاهی، مأموران کلانتری 151 یافت آباد در مورخه 13 خرداد سال جاری، در حین گشت زنی در خیابان خلیج فارس به یک دستگاه خودرو سواری سوناتا سفید رنگِ پارک شده مشکوک شده، در بررسی سوابق آن اطلاع پیدا کردند که خودرو دارای سابقه سرقت است که با تحت نظر قرار دادن خودرو، موفق به دستگیری صادق شدند که در ادامه متهم به عنوان یکی از مجرمان تحت تعقیب اداره پنجم شناسایی و جهت انجام تحقیقات در اختیار پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

همزمان با انتقال صادق به اداره پنجم، هویت صاحب سوناتا شناسایی و جهت انجام تحقیقات به اداره پنجم دعوت شد؛ صاحب سوناتا پس از حضور در اداره پنجم پلیس آگاهی ضمن شناسایی صادق در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در خیابان هوانیروز، یک دستگاه خودرو تویوتا کرولا سبز رنگ با آئینه سمت راننده برخورد کرده و باعث شکسته شدن آن شد اما راننده خودرو تویوتا عنوان داشت نیازی به تماس با 110 نیست؛ خسارت را پرداخت خواهم کرد اما ناگهان از پشت سر ضربه‌ای به سرم وارد شد و بعد از زمین خوردنم، چند نفر مرا به باد کتک گرفته و نهایتاً ماشین سوناتا را سرقت کردند.

صادق علاوه بر اعتراف صریح به مشارکت در سرقت از انبار شرکت‌ها، ضمن تأیید اظهارات صاحب خودرو سوناتا به سرقت یک دستگاه خودرو سواری تویوتا در شهر جدید پرند نیز اعتراف کرد؛ صادق در خصوص نحوه سرقت خودرو تویوتا به کارآگاهان گفت: پس از دستگیری جمال و سرقت خودرو سوناتا، به همراه دیگر اعضای گروه  برای تهیه  مخفیگاه، به شهر جدید پرند رفته تا یک واحد آپارتمان اجاره کنیم؛ در داخل بنگاه املاک بودیم که از غفلت صاحب بنگاه استفاده کرده و پس از برداشتن سوئیچ ماشین که آن‌را بر روی میز گذاشته بود اقدام به سرقت خودرو کرده و به سرعت از محل متواری شدیم.

در ادامه رسیدگی به پرونده و با شناسایی خودرو تویوتا مسروقه که در اختیار دو عضو دیگر گروه قرار داشت، محل‌های تردد این دو متهم در منطقه پونک شناسایی و هر دو دستگیر و به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند. 

با دستگیری تمام اعضای گروه سارقین، متهمان علاوه بر اعتراف صریح به سرقت به عنف از انبار شرکت‌ها بویژه در منطقه غرب و جنوب غرب تهران، به یک فقره سرقت به عنف منزل در منطقه میرداماد نیز اعتراف کردند.

با شناسایی محل سرقت متهمان در منطقه میرداماد، از صاحبخانه جهت حضور در اداره پنجم پلیس آگاهی و شناسایی متهمان دعوت انجام شد؛ مالباخته پس از حضور در اداره پنجم، بلافاصله متهمان را مورد شناسایی قرار داد و در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: چهار جوان وارد منزل شده و ضمن ضرب و شتم پسرم و زخمی کردن وی با چاقو، اقدام به بستن دست و پا و دهان همگی ما کرده و ما را در داخل یکی از اتاق‌های خواب محبوس کردند؛ سارقان با زور و تهدید اقدام به گرفتن کلید گاوصندوق کرده و ده‌ها هزار دلار آمریکا و یورو، ده‌ها سکه بهار آزادی، حدود سیصد میلیون تومان طلا و جواهرات، دو عدد قالیچه، یک عدد ساعت طلا و مقادیر زیادی ظروف نقره و قدیمی را به سرقت بردند.
در ادامه تحقیقات از متهمان مشخص شد که آنها از طریق ساختمان نیمه کاره‌ای در مجاورت محل سکونت مالباخته، وارد آشپزخانه منزل وی شده و پس از درگیری با پسر صاحبخانه و مجروح کردن وی با چاقو، اقدام به سرقت اموال با ارزش داخل خانه کرده‌اند؛ همچنین متهمان در ادامه به سرقت یک دستگاه خودرو سوناتا دیگر در منطقه سعادت آباد  و رها کردن آن در شهرستان نوشهر نیز اعتراف کردند.

سرهنگ کارآگاه علی غیاثوند، معاون مبارزه با سرقت‌های خاص  پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعترافات متهمان در خصوص سرقت‌های به عنف شرکت‌‌ها، منازل و خودروهای سواری، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس پرونده صادر و متهمان جهت انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته‌اند.

لذا از تمامی شکات و مالباختگانی که بدین شیوه مورد سرقت قرار گرفته‌اند دعوت می‌شود تا جهت شناسایی متهمان و طرح و پیگیری شکایات خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها