امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۱:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16880
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۱
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، محمد میرزابیگی امروز در مراسم رونمایی از سند تحول حرفه پرستاری در حضور معاون اول رئیس جمهوری در مرکز فرهنگی سید ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، محمد میرزابیگی امروز در مراسم رونمایی از سند تحول حرفه پرستاری در حضور معاون اول رئیس جمهوری در مرکز فرهنگی سید الشهدا گفت: رونمایی از سند تحول حرفه پرستاری در نظام سلامت در این روز بهانه‌ای است برای تقدیر از دولت و دست اندرکاران تصویب 5 مصوبه تاریخی برای پرستاران که 8 خرداد تصویب شد و اتفاقاً عامدانه این زمان را برای قدردانی انتخاب کردیم که کسی نگوید برای گرفتن پست و سمتی در دولت مراسم تقدیر برگزار کرده‌اند.

وی افزود: سازمان نظام پرستاری یک سازمان حرفه‌ای و غیر سیاسی است که در مدت فعالیت خود ناخواسته مسئولان زیادی را به خاطر پیگیری مطالبات پرستاران و ارتقای جایگاه پرستاری اذیت هم کرده است که باید بگوییم هدفی جز پیگیری مطالبات بحق پرستاران نبوده و هیچ انگیزه سیاسی در کار نبوده است.

میرزابیگی گفت:‌ شکل گیری معاونت پرستاری در وزارت بهداشت یکی از اهداف تشکیل سازمان نظام پرستاری بود که خوشبختانه در این دولت تحقق پیدا کرد و حضور آقای فلاحی که یک فرد دانشمند در حوزه پرستاری است در این سمت نیز مایه خرسندی است.

وی افزود: 8 سال پیش که سازمان نظام پرستاری، سازمانی نوپا بود در سال 84 سالانه 4 تا 5 هزار پرستار در کشور فارغ التحصیل می‌شدند، 40هزار پرستار بیکار داشتیم و متوسط حقوق آنها 130 هزار تومان بود، تجمعات و تحصن‌های زیادی برای پیگیری مطالبات پرستاران بود که برای هیچ کس خوشایند نبود.

رئیس سازمان نظام پرستاری ادامه داد:‌ در این مدت چند قانون مهم برای پرستاران تصویب شد، قانون ارتقای مسیر شغلی پرستاران، قانون ارتقای بهره‌وری خدمات پرسنل بالینی که خودش در بر گیرنده 5 قانون است، اصلاح قوانین استخدامی پرستاران که یک موردش استخدام 23 هزار پرستار بود، همچنین قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری که زیرساختهای مهمی را برای رفع مشکلات جامعه پرستاری فراهم کرد.

وی گفت:‌ در مورد جایگاه مدیریتی پرستاران نیز در سال 84 یک اداره در معاونت سلامت وزارت بهداشت داشتیم که در سال 88 به مشاور وزیر در امور پرستاری در سال 89 به قائم مقام وزیر بهداشت در امور پرستاری و امسال به معاون پرستاری وزیر بهداشت ارتقا پیدا کرد.

میرزابیگی افزود: تصویب صدور پروانه کار پرستاران و مجوز برگزاری دوره‌های تخصصی پرستاری از تصمیمات مهمی بود که هشتم خرداد امسال در دولت تصویب شد.

وی ادامه داد: امروز 160 دانشکده پرستاری با 200 برنامه درسی داریم که سالانه 9 تا 10هزار نفر در این دانشکده‌ها در رشته پرستاری فارغ التحصیل می‌شوند و اصلاً پرستار بیکاری در کشور نداریم که به دنبال کار پرستاری باشند.

رئیس سازمان نظام پرستاری گفت: امروز پرستاران برای پیدا کردن شغل حق انتخاب دارند و جایی که بیشتر حقوق آنان را تأمین کند در آنجا مشغول به کار می‌شوند و به زودی با تصویب و ابلاغ تعرفه های خدمات پرستاری امکان فعالیت پرستاران در مجموعه‌های اقتصادی فراهم می‌شود.

وی افزود: امروز تعاونی‌های پرستاری هم فعال شده‌اند‌، تعاونی مسکن پرستاران 11 هزار خانه را برای پرستاران یا تحویل داده‌اند یا در دست ساخت دارند که 5500 مسکن از این تعداد تحویل داده شده است. 6 هزار واحد هم در حال ساخت است.

وی ادامه داد: تعاونی ملی پرستاران و تعاونی اعتبار پرستاران هم شکل گرفته است، صندوقهای قرض الحسنه زیادی برای پرستاران وجود دارد که از دولت می‌خواهیم با تجمیع این صندوقها مجوز ایجاد بانک قرض الحسنه پرستاران را صادر کند.
انتهای پیام/‌‌
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها